Apple’a Yönelik Vergi Protestosu [Biz De Olması İmkansız]

Adnan1 dk okuma süresi

Geçtiğimiz Cumartesi günü bir grup Fransız eylemci Apple’ın Avrupa Birliği’ne olan 15,5 milyar Dolarlık vergi borcuna dikkat çekmek için Paris’teki mağazasını işgal etti. Fransa’nın ulusal ve uluslararası finansal düzenleyicilerinden ‘Association for the Taxation of Financial Transactions for the Aid of Citizens‘ (ATTAC) derneğinin 100 üyesi, eylemini Paris Opera Binası’nın karşısındaki Apple mağazasında gerçekleştirdi. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde eylemcilerin güvenlikleri zorladığı ve ‘Apple ödedikten sonra duracağız’ yazan bir afiş taşıdığı görülüyor.

Yeni iPhone X [685 Saatle Geleceğe Merhaba Deyin!]

İLGİLİ YAZI

Yeni iPhone X [685 Saatle Geleceğe Merhaba Deyin!]

Apple’ın merakla beklenen 10. yıla özel olarak tasarlanan ve büyük heyecan uyandıran üst düzey akıllı telefonu iPhone X tanıtıldı.

Eylemciler yaptıkları açıklamada şirkete karşı yapılan protestonun başka şehirlerde de gerçekleştiğini ve teknoloji devinin İrlanda üzerinden en az 230 milyar Dolar kaçırmış olduğunu iddia ederken derneğin sözcüsü Aurélie Trouvé Apple’ın ‘13 milyar Avroluk vergi cezasını ödeyip ülkeler bazında ödenen vergileri raporlaması gerektiğini’ ifade etti. Üç saat süren protestonun sonunda eylemciler mağazadaki iPad’lerin ekranlarına metal tüketimi ve işçi sömürülerine dikkat çekmek için #PhoneRevolt (Telefon İsyanı) yazan kağıtlar bırakarak ayrıldı.

Kaynak: Market Watch

Published On: Aralık 5th, 2017 / Categories: Genel / Tags: , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.