Uyku Robotu: Somnox [Dünyada İlk]

Adnan1 dk okuma süresi

Hayatımızın yüzde 30’unu uykuda geçiriyoruz ve günümüz gece ne kadar iyi uyuduğumuza göre değişebiliyor. Fakat her beş kişiden biri uyku problemleri yaşıyor. Uykuya yardımcı ürünler geliştirmeye duyulan ilgi ise giderek artıyor. Ürün ve mobilya tasarımcısı Jiseu Park, seyahat eden insanların rahatça uyuklamalarını sağlamak için özel bir koleksiyon tasarlamıştı. Şimdi ise Julian Jagtenberg ve ekibi dünyanın ilk uyku robotu Somnox‘u tasarlayarak uyku problemleri yaşayan insanlara yardımcı olmayı amaçlıyor.

Kyani Sunset

DAHA İYİ BİR UYKU İÇİN

Kyani Sunset

E vitamininin tam bir formu ve yabani Alaska sockeye somonundan elde edilen Omega 3'lerden ürettiğimiz Kyani Sunset her günün sonuna kadar etkili olan bir takviyedir.

Somnox uyku robotunun kullanımı oldukça basit. Küçükken oyuncaklarımıza sarıldığımız gibi Somnox’a hafifçe sarılıyorsunuz. Robotun açma düğmesine basıyorsunuz, daha sonra robot, nefes alıp verme sesini ya da sizin seçtiğiniz farklı sesleri çıkarmaya başlıyor. Robot öncelikle sizin ritminize göre nefes alıp veriyor daha sonra da yavaşlayarak uyku ritmine geçiyor. Siz de farkında olmadan robota uyum sağlıyorsunuz.

Uykunun Önemini Anlamak [Video]

İLGİLİ YAZI

Uykunun Önemini Anlamak [Video]

Bir insan ortalama 26 yılını uyuyarak geçirmekte. Uykunun önemini anlamak ve gizemini çözmek bu yüzden oldukça önemlidir.

Satış fiyatı 589 Euro

Somnox’u nefes alıp verme modunda kullanabildiğiniz gibi kalp atışı, ninni veya kendi yükleyeceğiniz ses dosyalarını çalacak şekilde de ayarlayabiliyorsunuz. Gün içinde telefon uygulaması üzerinden tercihler yaparak gece uykunuz için hazırlık yapabilirsiniz. Robotun bilimsel geçerliliğini anlatan bir de tanıtım yazısı mevcut. Satış fiyatının 589 Euro olması planlanan ürünü şu anda Kickstarter’dan destekleyerek bir miktar indirimden faydalanabilirsiniz. Robotun tahmini teslimat tarihi 2018 yılının Temmuz ayı olarak belirlendi. Ayrıca dünyanın her yerine teslimat yapılacak.

Published On: Kasım 24th, 2017 / Categories: Teknoloji & Bilim / Tags: , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.