Adnan2 dk okuma süresi 1499
[vc_empty_space height=”330px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%230c0c0c” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1510251627482{padding-right: 15px !important;}” el_class=”yesil”][vc_column_text] [/vc_column_text][vc_empty_space height=”250px”]
[vc_column_text]

İyi bir gece uykusunun sağlık açısından pek çok getirisi olduğuna dair kanıtlar her geçen gün artıyor. Dolayısıyla, giderek daha fazla teknoloji şirketinin bizlere daha verimli bir uyku tecrübesi yaşatmayı hedefleyen cihazlara yatırım yapması gayet doğal. Bu şirketlerden biri de, gece uykusundan daha fazla enerji elde edilmesini sağlayacak şekilde yumuşak sesler çalan yeni bir giyilebilir cihaz üreten Philips oldu.

[/vc_column_text][vc_column_text]

SmartSleep adı verilen cihaz, esasında başınıza taktığınız yumuşak bir köpük şeklinde tanımlanabilir. SmartSleep, sadece uyku kalitenizi gözlemleyen diğer cihazlardan biraz daha farklı. Cihaz, yavaş dalga uykusuna geçen kullanıcıyı tespit ederek uyku sürecini takip etmeye başlıyor. Birtakım algoritmalar kullanan nörologların iş birliğiyle üretilen bir çift sensör sayesinde cihaz uykuya geçişi tespit ediyor. Daha sonra da çeşitli sesler çalmaya başlıyor. Bu sesler cihazın içine gömülü hoparlörlerden çalınıyor ve yavaş dalga uykusunu derinleştirmek üzere tasarlanan algoritmalardan faydalanıyor.

[/vc_column_text]
[vc_column_text]
30 Günde 30 Müşteri [Yeni Yıl Hediyesi]

İLGİLİ YAZI

30 Günde 30 Müşteri [Yeni Yıl Hediyesi]

Hangi sektörden olduğun önemsiz çünkü; kim 30 gün içinde 30 müşteri istemez ki? İster Ticaret, ister Network Marketing ister Online Marketing yap HEDEFİN katlanan Müşteri sayıları olsun!

[/vc_column_text]
[vc_single_image image=”7072″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

Philips bu cihazın uyku kalitesini artırmak için sunulan ilk ve tek ‘klinik onaylı’ giyilebilir ürün olduğunu söylüyor. Fakat şirket bu iddiayı desteklemek için çok az kanıt sunabiliyor. Yaşam tarzları uzun süreler boyunca uyumalarına izin vermeyen kişilerle gerçekleştirilen iki haftalık denemelerde katılımcıların yüzde 70’inin artık daha az yorgun hissettiğini belirttiği iddia ediliyor.

[/vc_column_text][vc_column_text]

SmartSleep’in hedef piyasası gecede genellikle 5-7 saat arası uyuyabilen, uyudukları süre içinde alacakları enerjiyi en üst seviyeye çıkarmak isteyen kişilerden oluşuyor. Philips, test kullanıcılarının enerji ve uyanıklık seviyelerinde bir artış görüldüğünü söylüyor. Henüz cihazla ilgili bir fiyat bilgisi paylaşılmadı fakat bu yılın bahar aylarında ABD’de satışa sunulması planlanıyor.

[/vc_column_text]
Published On: Ocak 12th, 2018 / Categories: BLOG, Teknoloji & Bilim / Tags: , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.