Türkiye’den Neden Bir WhatsApp Çıkmıyor?

Adnan1 dk okuma süresi

‘Türkiye’den neden bir sosyal medya platformu Facebook, WhatsApp, Instagram çıkmıyor?’ sorusu herkesin aklına takılan sorulardandır. Eskiden 3 yıl LinkedIn’in Türkiye Direktörlüğü’nü yapan Ali Rıza Babaoğlan, bu soruya tatmin edici bir cevap verdi.

Yakın Gelecekte Oluşacak 21 Meslek

İLGİLİ YAZI

Yakın Gelecekte Oluşacak 21 Meslek

Yeni teknolojiler sayesinde 21 milyon yeni meslek oluşacağını söylüyorlar. İşte şirketin hazırladığı listede yer alan 21 meslek.

Türk insanının sosyal medyaya olan ilgisi oldukça fazla. Hatta öyle ki sosyal medya kullanım oranlarına baktığımızda dünyanın pek çok büyük ülkesini geride bırakmaktayız. Buna rağmen Türk yapımı bir sosyal medya platformu oluşturmakta da bir o kadar eksik kalıyoruz. Ama neden?

Pek çok Türk susyal medya kullanıcısının kafasını kurcalayan bu soru, bir melek yatırımcı olan ve geçmişte 3 yıl LinkedIn’in Türkiye Direktör’lüğü yapan Ali Rıza Babaoğlan’a soruldu. Ntv.com.tr’nin sorularını yanıtlayan Babaoğlan, Türkiye’den başarılı bir sosyal medya platformu çıkmamasının en büyük nedeninin sabırsızlık olduğunu söyledi.

‘Facebook çok uç bir örnek ama Türkiye’den neden bir WhatsApp, Spotify çıkmıyor?’ sorusuna cevaben Babaoğlan, ‘’Türkiye’de eksik olan şey ekosistemin tam oturmaması ve sabırsızlık. Bunlar da deneyim eksiliğinden kaynaklanıyor. Bunun zamanla iyileşeceğini umuyorum. Biz daha çok operasyonel alanlarda ve teknolojik ürünlerde başarılı olabilecek bir ülkeyiz.’’

Bu konuda daima risk ve baskı olduğunu hatırlatan Babaoğlan, ‘’Başarılı bir girişimcide gördüğüm özellikler: Odaklı, gerçekçi, baskı altında rahat çalışabilen, risk alan ve iyi bir ekip yöneticisi olanlardır. Bu tarz girişimcilerin de artması gerekiyor.‘’ dedi.

Published On: Aralık 1st, 2017 / Categories: İnternet & Girişim / Tags: , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.