[vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^7007|url^https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2017/12/facebook-tuzak-icerikleri-paylasimlarini-tespit-edip-cezalandiracak.jpg|caption^null|alt^null|title^facebook-tuzak-icerikleri-paylasimlarini-tespit-edip-cezalandiracak|description^null” bg_image_repeat=”no-repeat” bg_override=”browser_size” css=”.vc_custom_1513760427531{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”330px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%230c0c0c” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1510251627482{padding-right: 15px !important;}” el_class=”yesil”][vc_column_text][yazar] [okuma] [gor][/vc_column_text][vc_empty_space height=”250px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Facebook, kullanıcıların kendilerini paylaşım, beğeni ve yorum yapmak için teşvik eden tuzak paylaşımlardan hoşlanmadığına dair bir süredir geri bildirim alıyordu. Örneğin, ‘Koç burcuysanız beğenin!’ şeklinde bir gönderi paylaşmak, daha fazla etkileşim alabilmek adına Facebook’un Haber Akışı algoritmasından faydalanmak anlamına geliyor. Bu yüzden Facebook, bu haftadan itibaren bu tür tuzak başlık ve paylaşımlarla etkileşim elde etmeye çalışan gönderilerin sahiplerini cezalandırmaya başlayacak.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”7005″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

Daha güvenilir bir etkileşim süreci oluşturmak için Facebook ekipleri, farklı tuzak gönderi türlerini tespit edebilen bir makine öğrenimi modelini eğitmek için yüz binlerce gönderiyi inceledi. Bu tarz taktikler kullanılan gönderiler artık Haber Akışı’nda daha az gösterilecek.


Ayrıca şirket, Haber Akışı’ndaki görünürlüğünü artırmak için düzenli olarak tuzak paylaşımlar yapan sayfalar için önümüzdeki haftalardan itibaren daha katı cezalar uygulanacağını belirtti. Sayfa yöneticilerinin duruma adapte olmasını sağlamak ve yanlışlıkla tuzak gönderiler paylaşmalarını önlemek adına birkaç hafta beklemeye karar verildi.


İnsanların birbirinden yardım, tavsiye veya öneri istediği, kayıp çocuk haberlerinin paylaşıldığı, hayır işleri için para toplanan veya seyahat ipuçları istenen gönderiler bu güncellemeden etkilenmeyecek. Facebook’un asıl amacı, Haber Akışı’nı oluştururken benimsenen değerlerin en önemli dört maddesinden biri olan güvenilirliği ihlal eden gönderilere karşı önlem almak.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][ilgili id=”6459″][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_single_image image=”7006″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space height=”10px”][vc_column_text]

Facebook’taki Sayfalar nasıl etkilenecek?
Gönderilerinde tuzak başlıklar ve paylaşımlar kullanan sayfa sahiplerinin bu tür gönderilerdeki etkileşimlerinde önemli bir azalma olacağı belirtildi. Bu tür bir durum yaşamak istemeyen sayfa yöneticilerinin sayfa içeriğiyle ilişkili ve anlamlı gönderiler paylaşması tavsiye ediliyor. Tuzak etkileşim hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bu durumdan nasıl kaçınacağınızı öğrenmek için tıklayın.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]
Published On: 20 Aralık 2017 / Categories: İnternet & Girişim / Tags: , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.