Telefon Pilinin 2 Gün Dayanmasını Sağlayacak 10 Madde

10 maddede telefon bataryasını nasıl uzata bileceğinizi bir araya topladık. 

Günümüz teknolojileri hayatımızı kolaylaştırması yanında en büyük sorun uzun süre kullanıma dayanamaması. Elimizdeki telefonlarla akşamı hepimiz zor ediyoruz. Bazen uzayan günlerde akıllı telefonlarımızı bir fişe takmadan geçirebilmemiz mümkün olmuyor. Peki bir arayışta olmadan sizi bu dertten kurtaracak yöntemler burada. Tümü belki tek tek karşınıza çıkmıştır fakat biz hepsini bir araya toplayarak şarjınıza katkı sağlamak istedim.  😉 

1. Şarj girişini temizleyin:

Şarj giriş noktasını temizlemek şarjın uzun gitmesini sağlamaz fakat şarj ederken hızlı bir şekilde dolum yapmanızı sağlayacak.

2. Açık renkli ve parlak ekran kağıtlarından kaçının:

Hepimizin akıllı telefonunun ekranları AMOLED teknolojisine sahip ve genellikle ekranlar siyah renk için fazla enerji harcamazlar. Bu yüzden beyaz ve parlak arka planlardan kaçınmanız şarj süresini önemli ölçüde azaltır.

3. Telefonunuzu devamlı elinizde tutmayın:

Telefon pilleri sıcaklıkla birlikte hızlıca tükenir. Telefonunuzu elinizde tutarak vücut sıcaklığınızın telefonun sıcaklığını arttırarak hızlı şarj tükenmesine neden olur. 

4. Otomatik döndürmeyi kapatın:

Fazla bilinmeyen bu özellik, “ivmeölçer” isminde bir sensörü açar ve fazladan enerji tükenmesine sebep olur. O yüzden gereksiz durumlarda kapatın.

5. Arkaplanda çalışan uygulamaları kapatın:

Arkaplanda çalışan uygulamalar bataryanın tükenmesine neden olur. Her ne kadar aksini söylüyorsa da inanmayın, kapatın gitsin. 

6. Ekran parlaklığını azaltın:

Ekran parlaklığı güneşli günlerde sıkıntılı olsa da batarya süresini uzatmak için ekran parlaklığını azaltmanız önemli katkı sağlayacaktır. 

7. Sesle birlikte titreşimi kullanmayın:

Gelen aramalarda titreşim fazla batarya tüketmesede, gün boyu gelen bildirimler yüzünden batarya tüketimini artırıp şarjzınızın hızlı tükenmesine neden olacaktır.

8. Ekran açık kalma süresini kısaltın:

Telefonun ekranını açık unuttuğunuz anlarda hayat kurtaracak bu özelliği kullanmayı ihmal etmeyin. Eğer çok unutkan biriyseniz telefonunuzun ekranını sizin yerine kapatacaktır.

9. GPS, Bluetooth ve WiFi’yi kullanmadığınızda kapatın:

Aslında herkes bunları gerekmediği sürece kapalı tutuyor, ben sadece hatırlatmak istedim. Bu özellikler telefonunuzda bulunan farklı cihazları aktif eder ve bataryanızın hızlı tükenmesine sebep olur.

10. Telefonunuzu komple kapatın:

 😀  İyice abarttım. Telefonunu çoğu kişi alarm olarak kullanıyor. Alarmlar telefon kapalı olsa da çalışmasına devam ediyor. Gece telefonunuzu kapatmanız bataryanın tükenmesini engeller.

Published On: Ekim 1st, 2017 / Categories: Teknoloji & Bilim / Tags: , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.