[vc_row css=”.vc_custom_1497044130719{background-image: url(https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2017/06/sicak-havada-egzersiz-yaparken-dikkat-etmeniz-gerekenler.jpg?id=5557) !important;background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”250px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1493930371203{padding-right: 15px !important;}”][vc_empty_space height=”25px”][vc_btn title=”Kyani Nitro Plus” color=”primary” align=”left” i_icon_fontawesome=”fa fa-search” css_animation=”fadeInLeftBig” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.adnanakyuz.com%2Fkyani-urunler%2Fkyani-nitro-plus-15ml-8li-paket|title:%C3%9Cr%C3%BCn%C3%BC%20%C4%B0ncele|target:%20_blank|”][vc_empty_space height=”15px”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”570px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Sıcak havalara rağmen, insanlar yaz mevsiminde spor yapmak için motive olmuş görünürler. Bugünlerde; futbol, tenis, golf gibi klasik sporlardan tutun, paten ve kaya tırmanışına kadar sınırsız seçenek bulunmakta. Hem amatörler, hem de profesyoneller için aynı kural geçerlidir; egzersiz yapmak, insan organizması için daima zorlayıcı bir iştir ve her ne kadar yaz aylarında egzersiz yapmak son derece neşeli bir aktivite olsa da; sıcak ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmak azımsanacak riskler değildir.

Fiziksel zorlamalar ile hava sıcaklığı birleşerek daha fazla kalp atışına sebep olmaktadır. Genellikle, vücut ısısı egzersiz yaptığımızda artmaya başlar. Bunu telafi etmek için vücut ısı yaymaya, soğutma etkisi olan yüksek miktarda ter üretmeye başlar.

Sıcaklık, nem ve fiziksel zorlama yükseldikçe terleme de artar. Vücuttaki sıvı kaybı sonucu, performansta düşüş ve vücutta aşırı ısınma oluşur. Dolayısıyla, sıvı dengesi sadece egzersiz süresince korunmaya çalışılmamalı, aynı zamanda önceden de hazırlanmış olunması gerekmektedir. Egzersize başlamadan önce 1 veya 2 saat önceden, tercihen 15-20 dakika aralıklarla küçük yudumlar şeklinde, yarım litre su tüketmenizi tavsiye ederiz.

Kyani Nitro Plus’ın tek seferlik kullanımı metabolizmanın normal şekilde enerji sağlamasına katkıda bulunan niasin ihtiyacını karşılarken, aynı zamanda yorgunluğu azaltıcı etki yaratmaktadır, su ile karıştırılarak hazırlandığında vücudun normal ısısının dengede kalmasını sağlar.

Hava sıcaklığının yanı sıra, güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmak, sporcu için potansiyel risk taşımaktadır. İstatistiklere göre, maraton koşucuları önemli ölçüde cilt sorunları riski taşımaktadır. Sonuç olarak, yaz mevsiminde, dışarıda egzersiz yapmadan 20 dakika önceden güneş kremi sürmenizin yanında, egzersizi tamamladıktan sonra, cildinizin ihtiyacı olan nemi ve besinleri sağlamak da önemlidir.

Aşırı ısınma olmasa dahi, soğuma çok önemlidir. Sporcular, çok hızlı soğuma oluşmamasına özen göstermelidirler. Egzersiz sonrası, aşırı soğuk duş alınırsa, vücuda soğuk bir ortamda olduğu sinyali verilmiş olunur. Bunun sonucunda ise metabolizma tepki vererek, telafi etmek adına vücut ısısını yükseltir. Bu nedenle, en uygun olan, hafif ılık suda duş alarak, vücut ısısını yavaşça düşürmektir.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]
Published On: 10 Haziran 2017 / Categories: BLOG, Sağlık / Tags: , , , , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.