[vc_row css=”.vc_custom_1495902850463{background-image: url(https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2017/05/ramazan-geldi-uyku-duzenine-dikkat-edin.jpg?id=5523) !important;background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”570px”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”250px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1495903322514{padding-top: 5px !important;padding-right: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;padding-left: 5px !important;background-color: #0c0c0c !important;}”][vc_empty_space height=”15px”][vc_custom_heading text=”Uyku tüm hayati fonksiyonlarımızı etkiliyor.” font_container=”tag:h4|text_align:left|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1495903352256{padding-top: 5px !important;padding-right: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;padding-left: 5px !important;background-color: #0c0c0c !important;}”][vc_empty_space height=”25px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Ramazanın gelmesiyle birlikte yeme içme düzenimiz dışında uyku düzenimizde bozuluyor. Yoğun iftar, sahur yemeklerinin ağırlığı  ve uzun oruç tutma süreleri uyumamız için gerekli zamanı bulamamamızı sağlıyor. Bu düzen bozukluğu sabah yorgun uyanmaya sebep vermekte.

Uyku tüm hayati fonksiyonlarımızı etkiliyor…

Uyku, cinsellikten tutun da düşünmeyi ve çalışmayı da etkisi altına alıyor. Uyku hayatın bütün düzenini etkiliyor.

Ramazanda bütün fonksiyonlarımız değişmiş oluyor. Ramazanda daha dikkatli olmamız gerekiyor, daha hafif yemek yenilmeli, iftardan sonra ve uyumadan önce en az 1 saat dinlenilmesi gerekiyor.

Ramazan ayında oruçla birlikte uyku düzenlerinde bir takım değişiklikler ortaya çıkıyor. İftar saatinden sonra uyarıcı özelliği olan çay, kahve ve sigara tüketiminde aşırıya kaçılmaması, bitki çaylarının tüketilmesi gerekiyor. Ramazanda normal uyku saatinden 1 ya da 1,5 saat önce yatılması gerekiyor.

Ramazanda uyku düzen bozukluğuna bir nebze olsun destek olmak isterseniz size Kyani Sunset ürünümüzü öneririm. Eğer Ramazanda Kyani Ürünlerini nasıl kullanacağınız konusunda fikir edinmek isterseniz, Ramazan’da Kyani Ürünleri Nasıl Kullanılmalı?  yazımıza göz atın.

Özellikle horlama ve uyku apne sendromu rahatsızlığına sahip hastaların karnı tok şekilde uyumaları reflü ve horlama, uyku apne sendromunu arttırıcı olması sebebiyle dikkatli olunması gerekiyor.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]
Published On: 28 Mayıs 2017 / Categories: BLOG, Sağlık / Tags: , , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.