Kyani Sunset

Kyani Sunset

E vitaminini ve vahşi Alaska sockeye somonundan elde edilen Omega 3’lerden ürettiğimiz Kyani Sunset her günün sonuna kadar etkili olan bir takviyedir.

E vitamini ve Omega 3’ün bu olağanüstü bileşimi sadece hücrelerin oksidatif stresten korunmasına katkıda bulunan E vitaminini içerir, aynı zamanda da normal kalp fonksiyonlarına katkıda bulunan EPA ve DHA içerir. DHA ayrıca normal görme fonksiyonlarının ve normal beyin fonksiyonlarının da korunmasına katkıda bulunur.

Alaska yabani somonunun beslenmedeki yararları Kyani’nin kurucuları Dick ve Gayle Powell tarafından Alaska ziyaretleri sırasında keşfedildi. Yüksek besin değeri yüzünden tercih edilen Kyani Sunset’te, Alaska yabani sockeye somonundan ve mükemmel bir Omega 3 kaynağı olan diğer bir Alaska yabani balığından elde edilen yüksek kaliteli yağ kullanılır.

Kyani’nin tüm müşteriler için 30 günlük para iade garantisi vardır, bu da demek oluyor ki daha fazlasını deneyimlemek için Kyani Sunset’i denememeniz için hiç bir neden yok!

Kyani Sunset içindekiler:

Omega-3, optimal sağlık için gerekli olan esaslı bir yağlı asittir. Bu sağlıklı molekül, vücudun her hücresinde, özellikle beyinde ve kalpte bulunur. Vücut tek başına bu yağları üretmediğinden, diyet tüketimi yoluyla elde edilmelidir.

Vahşi Alaska Sockeye Somon ve diğer vahşi balıklardan alınan Kyani Sunset, Omega-3’ün hem EPA hem de DHA formlarını içerir. Çalışmalar, Omega-3’ün vücudun sağlıklı inflamasyon yanıtı kuvvetle desteklediğini, vücudun her yerinde doğru vaskülarizasyon sağladığını ve arter ve kalp sağlığını desteklediğini göstermektedir.

Kyani Sunset Trigliserid formundadır. Omega 3 trigliserid veya etil ester formundadır. Trigliserid formunda olan bir ürünün biyoyararlanımı çok daha fazladır. Yani ne kadar fayda sağlayıp paramızın karşılığını aldığımızın göstergesidir.

Vitamin A (BETA-KAROTEN)

Beta-karoten, bitkilerde ve sebzelerde bol miktarda bulunan organik bir bileşiktir. Karotenoidlerin bir üyesi, A vitamini içine metabolize edilebilir, bu da bir çok cazip sağlık çıkarına neden olur. Bunlar arasında kalp sağlığı, hücre koruması ve artan bağışıklık bulunur. Bu gerekli besin ayrıca optik sağlık ve beyin fonksiyonlarının sürdürülmesinde de faydalıdır.

Vitamin D3

D vitamini, normal büyüme ve gelişme için gereken birkaç vitaminden biridir. Bu temel besin, kemik gelişiminde ve kuvvetinde önemli bir süreç olan kalsiyumu emilimine katkıda bulunur. D vitamini, hücresel büyümeyi destekler, bağışıklık sistemini güçlendirir ve uygun enflamatuar cevabı desteklemeye yardımcı olur. Çalışmalar ayrıca, D vitamininin sağlıklı kan basıncının korunması ve kardiyovasküler sağlığın korunmasına yardımcı olduğunun göstergesidir. D vitamininin benzersiz bir özelliği, vücudumuz tarafından güneşe maruz kalmanın yardımıyla yaratılabilmesidir. Bununla birlikte, çalışmalar ABD’de D vitamini eksikliği endişe verici bir oran göstermektedir. Çoğu Amerikalı kendi başına yeteri kadar üretmediğinden, D vitamini takviyesi, vücudun ihtiyaç duyduğu bu besleyici maddeden destek ve koruma sağlayabilir.

E Vitamini

E vitamin hücrelerin oksidatif stresten korunmasına katkıda bulunur.

Kyani Sunset’i, diğer Omega 3 içeren ürünlerden ayıran farklar:

Kyani Sunset’in Omega 3’ü, soğuk su balığı olan Vahşi Alaska Sockeye Somon Balığından üretiyor. Soğuk su, balıkların yoğun ve kaliteli yağ depolamasına sebep oluyor.

Vahşi Alaska Sockeye Somon Balığı beslenmede daha çok bitkisel kaynakları kullanır. Kurşun kadmiyum, cıva gibi toksik metal vb. ağır metalleri bünyesinde barındırmıyor. Bu nedenle balık menşei Omega 3 üretim kalitesinde fark yaratıyor.

Kapsül jelatinleri maliyetine bakılmaksızın balık kıkırdağından üretiliyor. Maliyet yüksek olması sebebiyle, piyasada bulunan birçok Omega 3 sığır veya domuz jelatinleri ile üretiliyor. Bu durum hem sağlık yönünden hem de Müslüman aleminin haram kabul etmesinden dolayı sıkıntılıdır.

Omega 3’e neden ihtiyacımız var?

Omega 3 yaşamsal bir yağ asididir. Bir yandan şeker hatalığına karşı koruyucudur. Hücre zarını kapladığında daha elastik bir hücre zarı oluşturduğu için, örneğin bu bir damar hücresiyse, damarların daha elastik olmasını sağlayarak tansiyonu önleyici bir etkisi vardır. Kansere karşı koruyucu, damarların içinde pıhtı oluşumunu geciktirici, kan sulandırıcı, dolayısıyla kalp krizine karşı koruyucu bir yağ asididir.

Zihinsel performans için de çok önemlidir. Çocukların matematik zekasının gelişmesi, derste dikkatlerinin artması açısından ve hem çocukların hem de yetişkinlerin ruhsal dengelerinin sağlanması için omega 3 çok önemlidir.

Amerika’da bazı psikiyatrik klinikler çok önemli ruhsal hastalıkları bile sırf balık yağı ile tedavi etmeye çalışıyor. Bugünkü yaygın ruhsal hastalık ortamının bir açıklaması olması gerekir. Bunu hemen stresle açıklamak çok doğru olmasa gerek. Bunda omega 3 eksikliğinin etkisini yadsımamak gerekir. Omega 3 strese dayanıklılığı da artırır.

Omega 3 kaynakları neler?

Atalarımız inek sütü, koyun sütü ve bu hayvanların etlerini yediklerinde omega 3 alıyorlarmış. Çünkü omega 3’ün esas kaynağı yeşilliktir. Hayvanlar otlayarak beslendikleri için omega 3 alıyorlar, insanlar da hayvanlardan omega 3 elde ediyorlarmış. Biz, maalesef artık endüstriyel hayvan ürünleri tükettiğimiz için elimizde omega 3 kaynağı olarak bir tek balık kaldı. Balıktaki omega 3 de yosun yemiş olmasından veya yosun yiyen küçük balıkları yemesinden kaynaklanıyor.

Hayvan yetiştiriciliğinde hayvanlara pancar küspesi ya da mısır yediriliyor. Oysa onların genetik yapılarında mısır, pancar küspesi yeme alışkanlığı yok. Bu hayvanlardan artık sadece protein ve bol miktarda damar sertliği yapıcı yağ asidi elde ediyoruz.

Omega 3’ü nereden almalıyız, balık yağı kapsülü olarak almak doğru mu?

Omega 3’ü balık olarak almak en doğrusudur. Fakat balığın mevsimsel olması ve denizlerin kirliliği balıkları doğru Omega 3 kaynağı olmaktan uzaklaştırıyor. Bu nedenlerden dolayı; günlük 1,6 gram hayvansal kökenli Omega 3 yağ asidini kapsül olarak almak gerekir.

Balık yağında doz aşımının yan etkisi var mı?

Omega 3’ün fazla alınmasından dolayı herhangi bir yan etki tespit edilmiş değil.

Omega 3 takviyesi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Her balık yağı=Omega 3 olduğu bilmek gerekir. Omega 3 balık yağı kapsüllerinin içinde bulunur fakat balık yağı kapsülü çok az Omega 3 içerebiliyor. Bu tarz ürünleri ucuz fiyatlarından dolayı rahatlıkla ayırt edebilirsiniz. Alacağınız balık yağı kapsüllerinin sayısına değil, o kapsülün içerdiği toplam EPA+DHA miktarına dikkat edin.

Balık yağının nereden elde edildiği önemlidir. Ağır metallerle kirlenmiş balık yağlarından elde edilen Omega 3’lerin içinde kurşun kadmiyum, cıva gibi toksik metaller bulunur. Bunların hepsi bizi zehirleyebilen maddelerdir.  Bu nedenle satın aldığınız ürünlerin ağır metal içermediğinin garantisini de aramalısınız.

Nasıl üretildiğini bilmek gerekir. Soğuk pres yöntemiyle elde edilen Omega 3’ler en değerli olanlarıdır.  Satın alacağınız Omega 3’ün soğuk baskı (ya da soğuk sıkım, cold press) yöntemiyle üretilip üretilmediğini araştırın.

A, D ve E vitaminlerinin bulunması özel tercih sebebi.

Ceviz Omega 3 ihtiyacını karşılar mı?

Hayvansal olduğu gibi bitkisel kökenli omega 3’ler de vardır, yani alpha linolenic asit. Ceviz bir omega 3 kaynağı olarak düşünülemez. İnsan 7 gram alpha linolenic asitten sadece 1 gram hayvansal omega 3 üretebilir. Günlük ihtiyacınız olan omega 3’ü cevizden almaya kalksanız ortalama on kilo ceviz yemeniz gerekir.

Cevizden, semiz otundan ya da diğer besinlerden omega 3 almak gibi bir beklentiniz olmamalı. Yumurtanın, özellikle omega 3’ten zenginleştirilmiş olanları tüketilebilir. Ancak omega 3’ün birincil kaynağı balık veya omega 3 kapsülüdür.

Kyani sunset, kyani balık yağı fiyatı, kyani sunset fiyatı, kyani balik yagi, kyani omega 3, kyani fx faydaları, new sunset kyani, new sunset, kyani sunset omega3, new sunset fiyatı, kyani omega3, kyani omega 3 kullananlar, kyani omega 3 içeriği, kyani omega 3 fiyat, Kyani Nav sunset, sunset kapsül