Kyani Sunset

Fonksiyonel Yaşam İçin Lipid Takviyesi

E vitaminini ve vahşi Alaska sockeye somonu başta olmak üzere soğuk su balıklarından elde edilen Omega 3’lerden ürettiğimiz Kyani Sunset her günün sonuna kadar etkili olan bir takviyedir.

E vitamini ve Omega 3’ün bu olağanüstü bileşimi sadece hücrelerin oksidatif stresten korunmasına katkıda bulunan E vitaminini içerir, aynı zamanda da normal kalp fonksiyonlarına katkıda bulunan EPA ve DHA içerir. DHA ayrıca normal görme fonksiyonlarının ve normal beyin fonksiyonlarının da korunmasına katkıda bulunur.

Alaska yabani somonunun beslenmedeki yararları Kyani’nin kurucuları Dick ve Gayle Powell tarafından Alaska ziyaretleri sırasında keşfedildi. Yüksek besin değeri yüzünden tercih edilen Kyani Sunset’te, Alaska yabani sockeye somonundan ve mükemmel bir Omega 3 kaynağı olan diğer bir Alaska yabani balığından elde edilen yüksek kaliteli yağ kullanılır.

HEMEN SATIN AL!

Kyani Sunset’i, diğer Omega 3 içeren ürünlerden ayıran farklar:

Kyani Sunset‘in Omega 3’ü, soğuk su balığı olan Vahşi Alaska Sockeye Somon Balığından üretiyor. Soğuk su, balıkların yoğun ve kaliteli yağ depolamasına sebep oluyor.

Vahşi Alaska Sockeye Somon Balığı beslenmede daha çok bitkisel kaynakları kullanır. Kurşun kadmiyum, cıva gibi toksik metal vb. ağır metalleri bünyesinde barındırmıyor. Bu nedenle balık menşei Omega 3 üretim kalitesinde fark yaratıyor.

Kapsül jelatinleri maliyetine bakılmaksızın balık kıkırdağından üretiliyor. Maliyet yüksek olması sebebiyle, piyasada bulunan birçok Omega 3 sığır veya domuz jelatinleri ile üretiliyor. Bu durum hem sağlık yönünden hem de Müslüman aleminin haram kabul etmesinden dolayı sıkıntılıdır.

Balık yağı, Pirinç kepeği (E Vitamini içerir), Jelatin (balık kaynaklı), Kolekalsiferol (D Vitamini içerir), Su, Beta Keroten (A Vitamini içerir), Gliserol E422, Nem verici

Akşam yemeği sonrası, Kyani Nitro aldıktan sonra 3 adet kapsül alın.
En iyi etkiyi Kyani Sunrise ile alındığında gösterir.

Kyani Sunset, vahşi balık yağlarından (diğer yabani balıkların yanı sıra Yabani Alaska
Somonu dahil), A vitamini, E vitamini (EPA-DHA) ve temel D vitamininden türetilen EPA ve DHA’nın tescilli bir kombinasyonudur.

Kyani Sunset, 3. neslinde Omega-3 (EPA ve DHA), güçlü A ve D vitaminleri ve E vitamini
kaynağı olarak balık yağını içerir.

Beta-Karoten, daha büyük karotenoidler grubuna girer. Karotenoidler en yaygın doğal
pigmentlerdir. Çoğunlukla meyve ve sebzelerde görülürler. Beta karoten, provitamin A karakterine sahip 50 karotene aittir ve vücut tarafından A vitaminine dönüştürülebilir. Dunaliella salina, şekil olarak çok degişkendir ve yoğun ışık ve tuz konsantrasyonlarının
olduğu alanlarda; – yüksek miktarda Beta Karoten yani kuru ağırlığın % 5 ila 14’ü arasında-diğer cins türlerinden ayırt edilebilir.

Kolekalsiferol, muhtemelen insanlar için D vitamininin en önemli formudur. Vücutta UVB ışınları yardımıyla ciltte üretilebilir. Yemeklerde her şeyden önce yağlı balıklarda bulunur.

Beyin sağlığı ve hafızayı desteklemeye yardımcı olur
– DHA, normal beyin fonksiyonlarının korunmasına katkıda bulunur.
• Kalp sağlığı için lipid-çözülen besinleri sağlar
• Eklemlerin yıllarca sorunsuz çalışmasına yardımcı olur
– D vitamini normal kas fonksiyonunun korunmasına ve kemiklerin korunmasına katkıda bulunur
• Cilt sağlığını destekler A vitamini normal cildin korunmasına katkıda bulunur.
• Kalbin uzun yıllar daha sağlıklı olmasına yardımcı olur
– EPA ve DHA, kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.
• İçindeki A, D, E vitaminleri sayesinde standart Omega3 ürünlerinden daha güçlüdür
• Kapsülünün doğal balık kıkırdağından olması sayesinde hızlı etki etmesine yardımcı olur

Omega 3 yaşamsal bir yağ asididir. Bir yandan şeker hatalığına karşı koruyucudur. Hücre zarını kapladığında daha elastik bir hücre zarı oluşturduğu için, örneğin bu bir damar hücresiyse, damarların daha elastik olmasını sağlayarak tansiyonu önleyici bir etkisi vardır. Kansere karşı koruyucu, damarların içinde pıhtı oluşumunu geciktirici, kan sulandırıcı, dolayısıyla kalp krizine karşı koruyucu bir yağ asididir.

Zihinsel performans için de çok önemlidir. Çocukların matematik zekasının gelişmesi, derste dikkatlerinin artması açısından ve hem çocukların hem de yetişkinlerin ruhsal dengelerinin sağlanması için omega 3 çok önemlidir.

Amerika’da bazı psikiyatrik klinikler çok önemli ruhsal hastalıkları bile sırf balık yağı ile tedavi etmeye çalışıyor. Bugünkü yaygın ruhsal hastalık ortamının bir açıklaması olması gerekir. Bunu hemen stresle açıklamak çok doğru olmasa gerek. Bunda omega 3 eksikliğinin etkisini yadsımamak gerekir. Omega 3 strese dayanıklılığı da artırır.

Atalarımız inek sütü, koyun sütü ve bu hayvanların etlerini yediklerinde omega 3 alıyorlarmış. Çünkü omega 3’ün esas kaynağı yeşilliktir. Hayvanlar otlayarak beslendikleri için omega 3 alıyorlar, insanlar da hayvanlardan omega 3 elde ediyorlarmış. Biz, maalesef artık endüstriyel hayvan ürünleri tükettiğimiz için elimizde omega 3 kaynağı olarak bir tek balık kaldı. Balıktaki omega 3 de yosun yemiş olmasından veya yosun yiyen küçük balıkları yemesinden kaynaklanıyor.

Hayvan yetiştiriciliğinde hayvanlara pancar küspesi ya da mısır yediriliyor. Oysa onların genetik yapılarında mısır, pancar küspesi yeme alışkanlığı yok. Bu hayvanlardan artık sadece protein ve bol miktarda damar sertliği yapıcı yağ asidi elde ediyoruz.

Omega 3’ü balık olarak almak en doğrusudur. Fakat balığın mevsimsel olması ve denizlerin kirliliği balıkları doğru Omega 3 kaynağı olmaktan uzaklaştırıyor. Bu nedenlerden dolayı; günlük 1,6 gram hayvansal kökenli Omega 3 yağ asidini kapsül olarak almak gerekir.

Omega 3’ün fazla alınmasından dolayı herhangi bir yan etki tespit edilmiş değil.

Her balık yağı Omega 3 olmadığını bilmek gerekir. Omega 3 balık yağı kapsüllerinin içinde bulunur fakat balık yağı kapsülü çok az Omega 3 içerebiliyor. Bu tarz ürünleri ucuz fiyatlarından dolayı rahatlıkla ayırt edebilirsiniz. Alacağınız balık yağı kapsüllerinin sayısına değil, o kapsülün içerdiği toplam EPA+DHA miktarına dikkat edin.

Balık yağının nereden elde edildiği önemlidir. Ağır metallerle kirlenmiş balık yağlarından elde edilen Omega 3’lerin içinde kurşun kadmiyum, cıva gibi toksik metaller bulunur. Bunların hepsi bizi zehirleyebilen maddelerdir. Bu nedenle satın aldığınız ürünlerin ağır metal içermediğinin garantisini de aramalısınız.

Nasıl üretildiğini bilmek gerekir. Soğuk pres yöntemiyle elde edilen Omega 3’ler en değerli olanlarıdır. Satın alacağınız Omega 3’ün soğuk baskı (ya da soğuk sıkım, cold press) yöntemiyle üretilip üretilmediğini araştırın.

A, D ve E vitaminlerinin bulunması özel tercih sebebi.

Hayvansal olduğu gibi bitkisel kökenli omega 3’ler de vardır, yani alpha linolenic asit. Ceviz bir omega 3 kaynağı olarak düşünülemez. İnsan 7 gram alpha linolenic asitten sadece 1 gram hayvansal omega 3 üretebilir. Günlük ihtiyacınız olan omega 3’ü cevizden almaya kalksanız ortalama on kilo ceviz yemeniz gerekir.

Cevizden, semiz otundan ya da diğer besinlerden omega 3 almak gibi bir beklentiniz olmamalı. Yumurtanın, özellikle omega 3’ten zenginleştirilmiş olanları tüketilebilir. Ancak omega 3’ün birincil kaynağı balık veya omega 3 kapsülüdür.