Merak Neden Önemlidir? [TED Videosu]

Adnan1 dk okuma süresi

Performansını Arttır: Nitrik Oksit, Nedir ve Nasıl Çalışır?

İLGİLİ YAZI

Performansını Arttır: Nitrik Oksit, Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bazı insanlar, bizi diş hekimliği ofisinde güldüren gaz olduğunu düşünüyor. Bazıları, yarış arabasının sürücülerinin arabalarını hızlandırmak için kullandığı yakıt olduğunu düşünüyor. Ama o da değil. Nitrik oksit, vücudumuzun 50 trilyon hücresinin birbirleriyle iletişim kurmasına yardımcı olmak için vücudun tamamında sinyal göndererek ürettiği bir moleküldür.

Bu haftaki TED konuşmamız, bir küçücük merakın neler değiştirebileceğini anlatan Kanser Araştırmacısı Kevin Jones‘a ait. Bilimin ve tıbbın hiçbir şeyi sonsuza kadar doğru kabul etmediğini, başarısız ve aykırı hikayelerden ders çıkardığını belirten Jones, merakın bizi nasıl sürdürülebilir kıldığını açıklıyor.

Bilim, deney yapma, yanılma ve revizyonu içeren bir öğrenme sürecidir ve tıp bilimi bunun bir istisnası değildir. Kanser araştırmacısı Kevin B. Jones cerrahi ve tıbbi bakım konusundaki derin bilinmezlikleri basit bir cevapla karşılıyor: Dürüstlük. Jones, bilginin doğasına dair özenli konuşmasında, bilim insanlarının bazı şeyleri henüz anlamadıklarını alçakgönüllülükle kabullendiklerinde bilimin nasıl parıldadığını anlatıyor.

Published On: Aralık 9th, 2017 / Categories: Teknoloji & Bilim, Video / Tags: , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.