[vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^6680|url^https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2017/11/kredi-karti-guvenliginde-davinci-donemi.jpg|caption^null|alt^null|title^kredi-karti-guvenliginde-davinci-donemi|description^null” bg_image_repeat=”no-repeat” bg_override=”browser_size” css=”.vc_custom_1510938294869{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”330px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%230c0c0c” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1510251627482{padding-right: 15px !important;}” el_class=”yesil”][vc_column_text][yazar] [okuma] [gor][/vc_column_text][vc_empty_space height=”250px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Hacker’ların kol gezdiği, siber güvenlik koşullarının yetersiz kalabildiği bir dünyada banka kartlarının ve bankaların paramızı güvende tutmak için daha fazla çaba harcaması gerekiyor. Geçtiğimiz yıl Oberthur Technologies‘in tanıttığı, dolandırıcılığı önlemeyi amaçlayan MotionCode adlı kart, şu anda Fransa’daki Société Générale bankasının müşterilerine sunuluyor. Şimdi ise, Avustralya’nın en büyük banka gruplarından birinin eski Güvenlik Başkanı Simon Hewitt tarafından tasarlanan ve üretilen Da Vinci Choice, finans sektörüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Da Vinci Choice, ilk bakışta cüzdanınızdaki diğer kartlardan ayırt edilemiyor fakat arkasını çevirince işler değişiyor. Zira kartın arkası ekran ve klavyesi olan küçük bir bilgisayardan oluşuyor. Tek bir dokunuşla kartı açıp Da Vinci şifrenizi girerek hangi kartınızla ödeme yapacağınızı seçiyorsunuz. Bütün banka kartlarınızı Da Vinci’ye yükleyebiliyorsunuz. Seçtiğiniz kart ekranda çıkınca, Da Vinci’yi temassız kart okuyucuya okutup ödemenizi gerçekleştiriyorsunuz.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][ilgili id=”5018″][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6681″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_empty_space][vc_column_text]

Şifre yok, sorun yok

Da Vinci’nin asıl özelliği daha büyük çaplı ödemelerde ortaya çıkıyor. Eğer bir restoranda yüklü miktarda bir hesap ödüyorsanız ya da ATM’den yüklü miktarda para çekiyorsanız, Da Vinci’nin küçük ekranında geçici bir şifre beliriyor. Bu tek kullanımlık şifre, paranızın çalınma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Hewitt, kartın fiyatının yaklaşık 100 Dolar olacağını ve 2018’in ilk aylarında satışa sunulacağını söyledi. Hewitt, zaman içinde Da Vinci’nin daha büyük ekranlı, daha büyük tuşlu veya daha fazla insana hitap edebilmek için daha basit olan yeni versiyonlarını çıkarmak için bankalarla iş birliği yapmayı düşündüğünü de söylüyor.

 

Kaynak: Memo[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]

Published On: 17 Kasım 2017 / Categories: Teknoloji & Bilim / Tags: , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.