İyi Beslen, İyi Yaşlan 😉

Adnan2 dk okuma süresi

Hepimiz “insan yediği şeydir.” söylemini duymuşuzdur, ebeveynlerimizin bizi şekerlemelerin öğün olmadığını ikna etmeye çalıştıklarını hatırlarken, yeni bir araştırma çalışmasının, yemek alışkanlıklarımızın sağlığımız üzerinde özellikle yaşlanmaya başladıkça, iz bırakan patlamalar yaptığını göstermektedir.

Southampton Üniversitesi araştırma ekibi tarafından hazırlanan, Gerontology (yaşlılık bilimi) dergileri araştırmalarına göre, yetişkinlik döneminde sağlıklı beslenen kişilerin ilerleyen yaşlarında fiziksel sağlığın tadını çıkardıkları gözlemlenmiştir.

Southampton üniversitesi araştıma ekibinin London üniversitesi ile ortak çalışmasında, uzun dönem araştırmaların gösterdiği sonuçlara göre, sağlıklı beslenen yetişkinlerin, 60-64 yaş aralığında üç (3) ayrı fiziksel performans testlerinde daha iyi performans verdikleri görülmektedir.


Çalışma, araştırma katılımcılarını 36-64 yaşları arasında 4 ayrı dönemde analiz etmiştir. Araştırmacılar, daha fazla meyve, sebze ve tam buğday ekmeği tüketen katılımcıların ayağa kalkma, ayakta balansta durma ve zaman tutulan performans testlerinde daha iyi performans gösterdikleri görülmüştür.

Beslenme alışkanlıklarını iyileştiren yetişkinlerin araştırmanın ilerleyen dönemlerinde yapılan ilk iki testte daha iyi performans sergilediği görülmüştür. Bu da yetişkinliğin başlangıç döneminde yeme alışkanlıklarımızı iyileştirmenin faydalı olabileceğini göstermektedir.


UOS’ de Besin Epidemioloji Profesörü olan, baş yazar Sian Robinson; “Yeme alışkanlıklarınızın kalitesini arttırmak, yaşınız ne olursa olsun faydalı olacaktır. Bununla birlikte, bu çalışma, yetişkinlikte iyi işlenmiş seçimler yapmanın, (yüksek oranda işlenmiş gıdaları kesip, diyetine daha fazla meyve, sebze ve kepekli tahıllar ekleyerek), yaşamınızın ilerleyen dönemlerinde güç ve fiziksel performans üzerinde önemli bir faydalı etkiye sahip olabileceğini, yaşlılık döneminde daha sağılıklı olmamıza yardımcı olacaktır.” şeklinde yorumda bulunmuştur.

Kyani Sunrise, Vahşi Alaska Yabanmersini, Acai, Ginseng, Brokoli, Ispanak gibi birçok muhteşem meyve ve sebze özütü içerir.

null

Kyani Sunrise ®

Kyani Sunrise içerdiği; 11 adet kırmızı,mor meyve,aloe vera,noni meyvesi ve bee poleni sayesinde vücudumuzun kendini yenilemesi için ihtiyaç duyduğu temel elementlerin sağlanmasına yardımcı olur.

Kyani Sunrise’ın ihtiva ettiği A, C, E, D3, B1, B2, B3, B5, B6, B12, Biotin, Kolin, Para Amino Benzoik Asit ve Folik asit gibi vitaminler yaşam için gerekli amin yapısında besinler demektir.

null

Kyani Sağlık Üçgeni ®

Kyani Sunrise ®, Kyani Sunset ® ve Kyani Nitro FX ® dan oluşan Kyani Sağlık Üçgeni ® vücüdumuzun tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için üretilmiş bir takviye edici gıdadır.

null

Kyani Plus Sağlık Üçgeni ®

Kyani Sunrise ®, Kyani Sunset ® ve Kyani Nitro Plus ® dan oluşan Kyani Plus Sağlık Üçgeni ® vücüdumuzun tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için üretilmiş bir takviye edici gıdadır.

Published On: Kasım 9th, 2017 / Categories: Sağlık / Tags: , , , , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.