Bitcoin Rekor Kırmaya Devam Ediyor: 8100 Doları Aştı

Adnan1 dk okuma süresi

Bitcoin dün gece saatlerinde yeniden rekor kırdı, 8100 dolar barajını da geçti.

Geçtiğimiz Pazar (12 Kasım 2017) Bitcoin, büyük bir düşüş yapmış ve 6200 Dolara kadar gerilemişti. Ertesi gün tekrar yükselişe geçti ve 15 Kasım’da 27 bin 700 TL’ye kadar yükseldi. Dün ise yeni bir rekor kırdı Bitcoin, 8100 doları aşarak birim fiyatını 31 bin TL’ye yükseltti.

Dolar Kurundaki 1 Kuruşluk Artış 2.1 Milyar TL Ek Maliyet Yaratıyor

İLGİLİ YAZI

Dolar Kurundaki 1 Kuruşluk Artış 2.1 Milyar TL Ek Maliyet Yaratıyor

Dolar kurundaki 1 kuruşluk artış, bir yılda ihtiyacımız olan döviz tutarına TL cinsinden 2.1 milyar TL ek bir maliyet getiriyor.

Bitcoin’in değerlerinin devamlı böyle inişli çıkışlı olmasının sebepleri var. Bunun en başında; geçtiğimiz hafta bu kadar değer kaybeden Bitcoin’in karşısında popülaritesini hızla arttıran Bitcoin Cash var.

Yakın bir zamanda çatallanma yaşayan Bitcoin Cash’in bu çatallanmayı yaşamasının ana nedeni ise madencilik protokolünün güncellenmesini sağlamaktı ve görünüşe göre bu başarıyla tamamlanmış durumda.

Kripto para dünyasındaki bölünmenin nedenleri, aslında SegWit2X’e kadar uzanıyor. SegWit2X’in iptal olması sonrası birçok yatırımcı alternatif ararken, tercihleri genel olarak Bitcoin Cash oldu. Elbette bu tercih yalnızca yatırımcılar tarafından gerçekleşmiş değil.

SegWit2X’in gerçekleşmesini isteyen New York uzlaşmasını imzalayan taraflar, yatırımlarını Bitcoin Cash’e yönlendirdiler. Ve hatırlarsanız bu andan itibaren Bitcoin Cash’in değeri bir anda 600 dolardan 2500 dolara fırladı.

Çoğu madencinin Bitcoin Cash’e hücum etmesiyle birlikte madencilerin de coin kazanması zorlaşmış oldu. Bitcoin ise bundan negatif yönde etkilendi ve ciddi bir düşüş yaşayarak yakın zamanda 5400 dolar seviyesine kadar düştü. Bu sebeple biriken yüz binlerce işlem sebebiyle madencilerin kazanması daha da kolaylaştı. Bunu fark eden bir grup madenci ise taraf değiştirerek tekrar Bitcoin madenciliği yapmaya başladı. Bitcoin’in sürekli gerilemesinde bu faktörlerin önemi çok büyük.

Published On: Kasım 20th, 2017 / Categories: İnternet & Girişim / Tags: , , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.