[vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^6808|url^https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2017/11/abd-de-cuma-gunu-5-milyar-dolar-ciro-elde-edildi.jpg|caption^null|alt^null|title^abd-de-cuma-gunu-5-milyar-dolar-ciro-elde-edildi|description^null” bg_image_repeat=”no-repeat” bg_override=”browser_size” css=”.vc_custom_1511813975106{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”330px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%230c0c0c” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1510251627482{padding-right: 15px !important;}” el_class=”yesil”][vc_column_text][yazar] [okuma] [gor][/vc_column_text][vc_empty_space height=”250px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Adobe Digital Insights tarafından yayımlanan bir rapora göre, ABD için yılın en büyük satış günü olması beklenen Cuma günü şirketlere 5 milyar Dolar ciro sağladı.

Salesforce’a göre, satışların yüzde 42’si ve çevrimiçi trafiğin yüzde 60’ı mobil cihazlardan gelirken dijital satış oranı yüzde 24 arttı. Salesforce’a göre bir kişinin harcadığı ortalama miktar 122 Dolar iken Adobe’ye göre 135 Dolar olarak açıklandı. Sayılar biraz farklılık gösterse de, dijitalin egemenliğini güçlendirdiği ve bilgisayarlardan yapılan alışverişin mobil cihazlara göre geri kaldığı aşikar.

Adobe Digital Insights Müdürü Taylor Schreiner, “Çevrimiçi harcamanın 5,03 milyar Dolar’ı bulduğu, çevrimiçi satış rekoru kırıldı.” diyor. En fazla satılan ürünler arasında Nintendo Switch oyun konsolu, Hatchimals & Colleggtibles oyuncakları, Pijamaskeliler oyuncakları ve L.O.L. Sürpriz Bebekler’in yanı sıra Chromecast ve Roku cihazları yer alıyordu.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][ilgili id=”6571″][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Salesforce’un açıkladığı rakamlardan bazıları;

Gelir artışı – %24
Trafik artışı – %19
Mobil trafik payı – %60
Mobil sipariş payı – %42
Sosyal medya platformlarından gelen trafik – %4,70
Ortalama sipariş değeri – 122 Dolar
İndirim yüzdesi – %28
Free Shipping – %85
Yapay zeka destekli ürün tavsiyeleriyle ilgilenen müşterilerin yüzdesi – %6
Yapay zeka destekli ürün tavsiyelerinden elde edilen hasılatın yüzdesi – %30

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]
Published On: 27 Kasım 2017 / Categories: İnternet & Girişim / Tags: , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.