Şubat, Kalp Sağlığı Farkındalık Ayı

Adnan3 dk okuma süresi

Şubat ayının, Kalp ayı olduğunu biliyor muydunuz? Kalp Ayı, kalp sağlığına karşı tehlikeleri ve bu tehlikeleri nasıl önleyeceğimiz konularında farkındalığı arttırma amaçlıdır.

Kyani’de, Sağlığın, en önem verdiğimiz konu olması sebebiyle; risk faktörlerini azaltarak, sağlıklı bir kalbe sahip olmanız için dört anahtar yaşam tarzı adımlarını bir araya getirdik.

1. Tütün Ürünleri Kullanmayın

Tütün ürünleri kullanmak, herhangi bir şekilde sağlık avantajı yaratmamaktadır. Aslında, her bir içtiğiniz sigara, sizi yavaşlatır, hasta eder ve ömrünüzü kısaltır. Bunları yapmasının bir yolu, kalp rahatsızlıklarının oluşumunda, katkıda bulunmasıdır. Sigara ve diğer tütün ürünlerinin içerdiği nikotin, dünya üzerindeki en fazla bağımlılık yaratan maddelerden birisidir. Fakat bilimsel çalışmalar, tütün ürünlerini kullandığımız dönemdeki risklerin çok fazla olmasının yanında, kullanmayı bıraktığımız andan itibaren, riskleri bariz şekilde azaldığını göstermektedir.

Performansını Arttır: Nitrik Oksit, Nedir ve Nasıl Çalışır?

İLGİLİ YAZI

Performansını Arttır: Nitrik Oksit, Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bazı insanlar, bizi diş hekimliği ofisinde güldüren gaz olduğunu düşünüyor. Bazıları, yarış arabasının sürücülerinin arabalarını hızlandırmak için kullandığı yakıt olduğunu düşünüyor. Ama o da değil. Nitrik oksit, vücudumuzun 50 trilyon hücresinin birbirleriyle iletişim kurmasına yardımcı olmak için vücudun tamamında sinyal göndererek ürettiği bir moleküldür.

2. Kilonuzu Sağlıklı Seviyede Tutun

Aşırı kilo, kalp sorunları risklerine katkıda bulunmaktadır. Bilimsel çalışmalar, Vücut-Kütle-Endeksinin (BMI) yüksek olmasının koroner kalp sorunlarının artması anlamına geldiğini göstermektedir. Vücut-Kütle-Endeksi (BMI) hesaplama yöntemi, kilonuzun, boy ölçünüzün m² cinsinde bölünmesi şeklinde hesaplanmasıdır (kg/m²). Sağlıklı bir Vücut-Kütle-Endeksi (BMI), 25kg/m² altında olması demektir. Aşırı kilo 25-29.9 kg/m², Obezite ise 30kg/m² Vücut-Kütle-Endeksi (BMI) olarak belirlenmiştir.

3. Egzersiz Yapın

Sağlıklı bir kalp için, fiziksel aktivite harika bir yoldur. Normal bir egzersiz, sağlığınız için yapacağınız en iyi şeylerden biridir. Stresinizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olur, uyku düzeninize katkıda bulunur, pozitif olmanıza yardım eder, idrak kabiliyetinizi arttırır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), sağlıklı kalmanız için günde 10,000 adım atmamızı tavsiye eder ve belirli bir süre sonra yürüyüşler yerini spor yapmaya bırakır. Örnek; bir saat yavaş pedal çevirme egzersizi yapmak, 7,500 adım yürüyüş yapmanız anlamına gelmektedir.

4. Sağlıklı Beslenmeye Dikkat Edin

Doğru protein, karbonhidrat, yağ ve lipid miktarları ile oluşturulmuş, dengeli ve karışık beslenme diyeti, mineraller ve eser elementleri içeren vitamin çeşitleri, kalp sağlığına katkıda bulunur. (B1 Vitamini) ve (Omega 3*) yağ asitleri kalbin normal işlevine katkıda bulunur.

Kyani Sunrise, Kyani Nitro Plus, B1 Vitamini içermektedir. Kyani Sunset, Omega 3 yağ asitleri içermektedir.

null

Kyani Sunrise ®

Kyani Sunrise içerdiği; 11 adet kırmızı,mor meyve,aloe vera,noni meyvesi ve bee poleni sayesinde vücudumuzun kendini yenilemesi için ihtiyaç duyduğu temel elementlerin sağlanmasına yardımcı olur. Kyani Sunrise’ın ihtiva ettiği A, C, E, D3, B1, B2, B3, B5, B6, B12, Biotin, Kolin, Para Amino Benzoik Asit ve Folik asit gibi vitaminler yaşam için gerekli amin yapısında besinler demektir.

null

Kyani Nitro FX / Plus ®

Hücresel düzeydeki verileri taşır, gaz halindeki yapısı sayesinde hücre zarı içine etkili bir şekilde nüfuz edebilir. Nobel Ödülü verilen Nitrik Oksit keşifi “Hayat Molekülü” olarak anılır olmuştur. Nitrik Oksit vücutta çokça bulunur, fakat bu düzensiz ve kısa ömürlüdür, dolayısı ile sürekli yenilemek gerekir. Bu Morinda citrifolia (Noni meyvesi) gibi bitkilerde bulunan nitrat olarak bilinen maddelerden etkin bir şekilde üretilebilir.

null

Kyani Sunset ®

En yüksek oranda Omega 3 içeren balık yağları soğuk denizlerdeki balıklardan elde edilmektedir. Kyani Sunset Alaska ‘Sockeye Somonu’ndan elde edilen bir Omega 3 ‘tür. Omega 3 vücudun üretemediği, sağlıklı yaşam sürebilmek için dışarıdan alınması zorunlu bir yağ asitidir.

Kyani TÜRKİYE

*Faydalı etki sağlanabilmesi için, günlük alım oranı 250 mg EPA ve DHA’dir.

Published On: Şubat 17th, 2018 / Categories: Sağlık / Tags: , , , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.