[vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^7348|url^https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2018/05/Bu-Yaz-Harekete-Geçin.jpg|caption^null|alt^null|title^Bu Yaz Harekete Geçin|description^null” bg_image_repeat=”no-repeat” bg_override=”browser_size” css=”.vc_custom_1525939697972{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”330px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%230c0c0c” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1510251627482{padding-right: 15px !important;}” el_class=”yesil”][vc_column_text][yazar] [okuma] [gor][/vc_column_text][vc_empty_space height=”250px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Bu yaza fit girmek harika olur değil mi? Sonunda havalar ısınıyor ve egzersizlerin de içinde yer aldığı açık hava aktiviteleri tekrar günlük rutininizin bir parçası haline geliyor. Egzersiz, günlük aktivetelerinizin bir parçası değilse bile havaların ısınması ile dışarı çıkıp daha fazla egzersiz yapmaya başlayın!

[/vc_column_text][vc_column_text]

Vücudunuzu Her Gün Hareket Ettirin

Kış mevsiminde bunu yapmak daha zor olabilir, fakat havaların daha sıcak olmasının avantajından faydalanın ve öğle molalarınızda dışarı çıkın! Öğle tatillerinizde, vaktiniz olursa 30 dakika hafif yürüyüşler yapın, iş çıkışında 30 dakika daha yürüyüş yapın. Bunu mümkün olduğu sürece her gün tekrarlayın, bu sayede günlük olarak en az bir saatlik egzersiz yapmış olacaksınız. Egzersiz yoğunluğunu her hafta biraz daha arttırın. Adımlarınızın hesabını akıllı telefonunuzdan faydalanarak takip edin ve hergün en az 10.000 adım atmaya çalışın!

[/vc_column_text][vc_column_text]

Egzersiz Planlarınızı Organize Edin

Egzersizlerinizi önceden planlamış olmanız, uygulamaya alabilmeniz için çok yardımcı olacaktır. Unutmayın, hayatınızın kontrolü sizin elinizde, ve daha sağlıklı olmak için zaman ayırmak yapabileceğiniz bir şey! Meşgul olsanız bile, programınızda egzersiz için zaman ayırmak, fiziksel ve zihinsel sağlığınız için son derece faydalı olacaktır. Bir egzersiz ortağı bulmayı deneyin, bu sayede, egzersiz planlarınızı uyguladığınızdan karşılıklı emin olabilirsiniz.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Yavaş Başlayın ve Sabırlı Olun

Eğer, geçmişte egzersiz yapmaktan nefret ettiyseniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, küçük adımlarla başlayın! Eğer, spor salonuna daha önce gitmediyseniz, haftada iki gün ve 20 dakikalık egzersiz ile başlayın. Sizi geliştiren ama ulaşılabilir olan gerçekçi ve ölçülebilir hedefler belirlediğinizden emin olun. Eğer, kişiler bir ayda 12 kg. kaybetmeyi planlarsa, hayal kırıklığına uğrayabilirler ve bu büyük hedefe ulaşamadıklarında, egzersiz programlarını bırakabilirler. Adanmışlık, zaman yönetimi ve çaba ile yakalayabileceğiniz, gerçekçi hedefler belirleyin.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][pilgili id=”5201″ slink=”http://bit.ly/Kyani-Saglik-Ucgeni”][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”10px”][vc_column_text]

Rahatlayın – Her An %100 Sağlıklı Olmanız Gerekmiyor

Düzenli olarak egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenme konularında üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Bu konu, insanlar için sağlık rutinlerinden çıktıklarında, stres sebebi olabilir. Endişelenmeyin! Zamanınızın %80’lik kısmında sağlıklı yiyin ve sağlıklı olmayan günlük yiyeceklerden uzak durun. Mutlaka, egzersiz yapamayacağınız ve doğru beslenemeyeceğiniz zamanlar olacaktır. Kendinize çok sert davranmayın. Haftanın bir günü kendinizi şımartırsanız bile bir sonraki öğününüzde, sağlıklı beslendiğiniz diyetinize dönüş yaptığınızdan emin olun, böylece sağlıklı yaşama alışkanlıklarınıza dönmüş olacaksınız!

[/vc_column_text][vc_column_text]

Gerçekten Keyif Aldığınız Egzersiz Türünü Bulun!

Egzersiz yaparken sıkılmak, egzersiz yapmaktan vazgeçmenize sebep olabilir! Mevcut egzersiz sisteminizden sıkıldıysanız, değişiklikler yapmaktan çekinmeyin. Farklı egzersiz yöntemlerini keşfedin. Keyif alarak yaptığınız her egzersiz, sıkılmadan devam etmeniz anlamına gelir. Tenis oynamayı, ip atlamayı deneyin. Uzun ve kısa koşuları, ağırlık çalışmayı deneyin. Sürekli aynı bölgede koşu yapmaktan sıkıldınız mı? spor salonuna gidin veya şehir dışına çıkarak, doğa yürüyüşleri yapın. Hareket etmeye devam ettiğiniz sürece, sınırsız seçenek var!

[/vc_column_text][vc_column_text]

Son Olarak

Vitaminler ve mineraller, sağlıklı kalmanıza yardımcı olmak için birlikte çalışırlar ve eğer tüm gıdaların zengin bir çeşidini yerseniz, listelenenlerden yeterince alabilirsiniz. Bununla birlikte, D vitamini durumu, besinlere kıyasla güneşe daha fazla maruz kalmaya bağlıdır, buna rağmen sağlıklı ve dengeli beslenerek düşük seviyelere sahip olabilirsiniz.

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_btn title=”HEMEN SİPARİŞ VER!” shape=”round” color=”primary” size=”lg” align=”center” i_type=”typicons” i_icon_typicons=”typcn typcn-shopping-cart” button_block=”true” add_icon=”true” link=”url:http%3A%2F%2Fbit.ly%2FKyani-Saglik-Ucgeni|title:HEMEN%20S%C4%B0PAR%C4%B0%C5%9E%20VER!|target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]
Published On: 10 Mayıs 2018 / Categories: Sağlık / Tags: , , , , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.