Bitcoin’in İlk Milyarderleri, Yabancı Olmadığımız Winklevoss Kardeşler

Adnan1 dk okuma süresi 940

Geçtiğimiz Pazar günü 11 bin 300 Dolar seviyesini aşan Bitcoin, daha çok Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg’den ‘yedikleri kazıkla’ tanınan ikiz kardeşler Cameron ve Tyler Winklevoss’u milyarder yaptı.

Kripto para piyasasının ağababası Bitcoin, geçen haftayı büyük bir düşüşle kapatmıştı. Ancak geçtiğimiz haftasonunu yükselişle tamamlayan dijital para birimi 11 bin 826 Dolar seviyesine ulaşarak önceki rekoru 11 bin 300 Dolar’ı aştı ve yeni bir eşiğe ulaştı (ardından 12 bin Dolar seviyesi de aşıldı).

Dünya 4,5 Milyar Yaşında! 1 Milyar Yıl Sonra Ne Olacak?

İLGİLİ YAZI

Dünya 4,5 Milyar Yaşında! 1 Milyar Yıl Sonra Ne Olacak?

Sürekli değişim halinde olan Dünya 4,5 milyar yılı geride bırakmış durumda. İnsanlığın Dünya üzerinde varoluşu ise bu zaman diliminden çok kısa. Eğer insanlık 1 milyar yıl daha hayatta kalırsa nelere şahit olacağını merak ediyorsanız

Telegraph’ın haberine göre bu heyecanlı iniş-çıkış sürecinde ‘Bitcoin milyarderi’ unvanı kazanan birileri oldu: Winklevoss Kardeşler. Eski olimpiyat sporcusu ikizler, 2013 yılında Facebook için açtıkları dava sonucu Zuckerberg’den aldıkları tazminatın 11 milyon Dolarlık bölümünü Bitcoin’e yatırmışlardı. Kripto para birimin astronomik artışı sayesinde (sadece bu yıl yüzde 1.000) bu yatırımı 1 milyar Dolar seviyesine ulaştırmayı başardı.

Winklevoss kardeşler aynı zamanda kripto para takas borsası Gemini’nin yatırımcıları arasında yer alıyor.

Katkı ve yorumlarınızı ekleyin