[vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^7695|url^https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2019/12/Yüz-Yıkarken-Yapılan-Beş-Hata.jpg|caption^null|alt^null|title^Yüz Yıkarken Yapılan Beş Hata|description^null” bg_image_repeat=”no-repeat” bg_override=”browser_size” css=”.vc_custom_1576522263703{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”330px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%230c0c0c” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1510251627482{padding-right: 15px !important;}” el_class=”yesil”][vc_column_text][yazar] [okuma] [gor][/vc_column_text][vc_empty_space height=”250px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Oldukça basit bir çözüm: her gün yüzünüzü yıkamak için temizleyici kullanın. Nasıl yanlış yapabilirsiniz ki? Ancak görüyoruz ki; bazı temel hatalar cildinizi kuru, kızarmış ve yıpranmış hale getirebilir. Yüz yıkama rutininiz için aşağıdaki YAPILMAMASI gereken beş maddeyi inceleyin.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1. Yatmadan önce yüz yıkamayı unutmak

Tüm gün koşturuyorsunuz ve yüz derinizi, ter ve makyaj gibi çevresel yıpratıcı faktörlere maruz bırakıyorsunuz. Eğer yatmadan yüzünüzü yıkamazsınız, gece boyunca bu faktörlerin yüzünüze zarar vermesine izin vermiş olursunuz. Özellikle yüzünüz yastığa temas ettiğinde bu durum can sıkıcı olabilir.

[/vc_column_text][vc_column_text]

2. Sabah yıkamasını ihmal etmek

Sabah evden çıkmak için acele mi ediyorsunuz? Yüzünüze gerekli önemi göstermeyi unutmamalısınız. Özellikle nemlendirici veya makyaj uygulamadan önce nazik bir temizlik çok önemlidir.

[/vc_column_text][vc_column_text]

3. Cildinizi sıcak su ile yakmak

Herkes sıcak suda temizlenmeyi sever. Şüphesiz sıcak su, bulaşıklarınızdan kirin çıkmasına yardımcı olur fakat cildiniz bir kaptan çok daha narindir. Çok sıcak su ile yüzünüzü yıkamak cildinizi yıpratır ve cildinizde kızarma ve şişmeye neden olur.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text] [pilgili id=”5077″ slink=”https://bit.ly/2t6ya7G”] [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”10px”][vc_column_text]

4. Kirli havlu ve bezler

Havlu veya bezi ıslattığınızda bakteriler için bir toplanma alanı olurlar. Bu havlu veya bezi tekrar kullanmanız geçen seferden kalan tüm kirlerin tekrar size bulaşmasına neden olur. Fazladan çamaşır yıkayın ve her defasında temiz giysiler ve bezler kullanın.

[/vc_column_text][vc_column_text]

5. Duş havlunuzu kullanmak

Her kullanımı kapsayan bir havlu mu? Hayır bu olmamalı. İster lavaboda ister duşta yüzünüzü yıkayın, vücudunuzun kalanı için kullandığınızdan farklı bir havlu kullanmalısınız. Değişik bakteri kolonileri vücudunuzun farklı yerlerinde yaşar. Bakterileri yüzünüze taşımak istemezsiniz.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Belki yüz yıkama rutininiz hakkında fazla düşünmediniz ama birkaç değişiklikle hassas yüz deriniz için en iyi sonuçları alırsınız.

En iyi sonuçları almak için Fleuresse Boosting Cleanser ürününüzü günlük yüz yıkama rutininize katmayı unutmayın. Cildinizi temizlemek için en doğal bitkisel içerikleri içerir ve kırışıklıkları ve çizgileri azaltır. Alışverişinizi yapmayı unutmayın.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]
Published On: 16 Aralık 2019 / Categories: BLOG, Güzellik /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.