Yaz Mevsimi Kapıda!

Bahar kendini hissettirirken yaz mevsimi de kapıda. Günler uzuyor ve güneş daha fazla ısıtmaya başladı. Hava ısındıkça açık havada daha fazla vakit geçiririz ve güzel havanın tadını çıkarırız. Güneşli adalara ve kumsallara gidebilir veya açık havada vakit geçirebileceğimiz işlerle uğraşırız. Ancak, güneş maruz kalmanın etkileri gibi dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar bulunur.

Güneş, dünyaya farklı çeşitlerde ışın demetleri yollar. Bunların yarısı görülebilir ışık spektrumlarından oluşur. %44’ü sıcaklık, %4’ü ise UVA ve UVB ışınlarından oluşur. UV ışınları güneş ışığı spektrumları arasında yer alır. Çıplak gözle fark edilemeyen bu ultraviyole ışıması UVA, UVB ve UVC olarak üçe ayrılır. UVC ışıması ozon tabakası tarafından tamamen engellenirken UVA ve UVB ışınlarına maruz kalırız.

Bronzlaşma cildin bir koruma mekanizmasıdır. UV ışınları ciltle temas ettiklerinde, cildin en üst katmanı kalınlaşır ve “Işık Kalozitesi” diye adlandırılan bir durum oluşur. Bu UVB ışınlarının cilde nüfuzunu azaltır. UVB ışınları cildin derinliklerine ilerlediğinde Melanin pigmenti üretilir. Melanin, hücre çekirdeği çevresinde koruma kılıfı gibi bir katman oluşturur ve cilt koyulaşır. Melanin UV ışığını absorbe ederek cildi hasardan korur.

Kişinin güneş ışınlarına güneş yanığı oluşuncaya kadar dayanabileceği süre cilt türüne ve güneş kreminin derecesine göre değişiklik gösterir. Açık tene sahip kişilerin cildi doğal şekilde 15 dakikadan daha az koruma sağlar. Orta koyulukta cilde sahip kişiler güneşten yaklaşık olarak 30 dakikaya kadar korunabilir. Güneş kremlerinin koruma faktörleri, kişinin doğrudan güneş ışığı altında doğal şekilde ne kadar süre geçirebileceğini gösterir.

Cildimizi güneş ışığına karşı doğal yollarla korumanın yolu doğru beslenmeden geçer. Genellikle beta karoten bakımından zengin besinlerin tüketilmesi tavsiye edilir. Havuç, domates, kayısı ve kavun gibi kırmızı ve turuncu renkteki meyve sebzeler beta karoten bakımından zengindir. Cildinizi iyi bir şekilde korumak istiyorsanız, yoğun güneş ışığına maruz kalmadan birkaç hafta önce tüketebilirsiniz. Kyani Sunset’in bir günlük önerilen dozu, günlük provitamin A ihtiyacının %100’ünü karşılamaktadır.

Kyani Plus Sağlık Üçgeni

Kyani Plus Sağlık Üçgeni seti, cildin normal sağlık işlevlerine katkıda bulunan Biyotin, Niasin, B12 Vitamini ve Çinko içermektedir.

Şimdi mağazama giriş yaparak Kyani ürünleri satın alabilirsiniz.

Published On: 14 Nisan 2017 / Categories: BLOG, Güzellik, Sağlık / Tags: , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.