[vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^7210|url^https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2018/03/Yeme-Alışkanlıklarınızı-Değiştirmeye-Ne-Dersiniz.jpg|caption^null|alt^null|title^Yeme Alışkanlıklarınızı Değiştirmeye Ne Dersiniz|description^null” bg_image_repeat=”no-repeat” bg_override=”browser_size” css=”.vc_custom_1521291327887{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”330px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%230c0c0c” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1510251627482{padding-right: 15px !important;}” el_class=”yesil”][vc_column_text][yazar] [okuma] [gor][/vc_column_text][vc_empty_space height=”250px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Yeme alışkanlıklarımızı gözden geçirmek için harika bir zaman. İhtiyacınız olan besinleri alıyor musunuz? Öğünlerinizin kaçında taze sebze ve meyve tüketiyorsunuz? Kendinizi yorgun ve bitkin hissediyor musunuz? Belki de vücudunuzun tam performans göstermesi için gerekli olan besinleri ona veremiyor olabilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarınızı geliştirecek bir kaç tavsiye vermek istiyoruz. Buna şu andaki yeme alışkanlıklarınıza göz atma ile başlayabilirsiniz.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Her gün en az dört kase meyve ve sebze tüketiyor musunuz?

Temel vitamin ve mineralleri ediniyor musunuz?

Tam tahıl ve yüksek fiber içerikli gıdalar tüketiyor musunuz?

Bunlar, çok kritik sağlıklı yaşam tarzlarıdır. Bu besinleri günlük yeme alışkanlıklarınızda tüketmiyor musunuz? Bu tavsiyelere bir göz atın:

[/vc_column_text][vc_column_text]

Yiyip, içtiğiniz şeyleri bir günlüğe not olarak kaydedin. Tükettiklerinizin kaydını tuttukça, neleri daha az, neleri daha çok miktarda tüketmeniz gerektiğinin farkına varacaksınız.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Yine de zorluk mu çekiyorsunuz?

Kendinize hedefler koyun. Küçük hedeflerden başlamaktan korkmayın. Tam buğday ekmeği satın almayı ve iş yerinde atıştırmalık olarak çiğ sebzeleri tüketmeyi hedeflerinize ekleyin.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][pilgili id=”5201″ slink=”http://bit.ly/Kyani-Saglik-Ucgeni”][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Tükettiğiniz meyve ve sebze miktarını olabildiğince arttırın:

[/vc_column_text][vc_column_text]

Günlük beslenme düzeninize daha fazla meyve ve sebze eklediğinizde, bu meyve ve sebzelerin günlük besin ihtiyacınızı karşıladığından nasıl emin olursunuz? Bazı uzmanlar, markette satılan meyve ve sebzelerin, hasat edildikten sonraki ilk 72 saat içinde tüketilmezlerse vitamin değerlerinin %15 ila %60’ını kaybedebileceğini savunuyor (Helland, 2017). Mümkünse, yaşadığınız bölgede, doğal yerli ürünler sunan bir manavdan alışveriş yapabilirsiniz. Eğer bu gibi bir şansa sahip değilseniz, kaliteli gıdalarla beslenmenin başka yolları da var. Aşağıda yer alan ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”10px”][vc_column_text]

Meyve ve sebzelerin en iyi verimi elde edebileceğiniz şekilde hazırlanması:

[/vc_column_text][vc_column_text]

Meyve ve sebzelerin doğranması: Bitkilerin sert hücre duvarlarının parçalanarak besinlerin ortaya çıkmasını sağlar.

Tahıl ve baklagillerin suda bekletilmesi: Demir, çinko, kalsiyum ve magnezyumun emilimini düşüren fitik asitin azaltılmasına yardımcı olur.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Bununla birlikte, meyve ve sebze tüketimi her halükarda iyi bir şeydir. Bazı sebzeler çiğ tüketildiğinde daha besleyici olsa da, TV karşısında oturup hazır yiyeceklerle beslenmektense bu gıdaları pişmiş olarak tüketmeniz hiç tüketmemenizden daha iyidir. Dolayısıyla, meyve ve sebzeleri nasıl tüketeceğiniz konusunda gereğinden fazla düşünmek yerine sadece tüketmeye bakın. Dengeli bir beslenme için gereken tüm meyve ve sebzeleri tüketmek elbette zor olabilir.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Bu zorlukları birlikte aşabileceğimiz ürünlerimizin olduğu biliyor muydunuz?

Kyani Triangle Health, sağlıklı olmak yolunda benzersiz destekleyici gıdaları sunar.  Üç ana üründen oluşan eşsiz beslenme ve besin teslimatı sağlamak için birlikte çalışır. Üç ana ürünün temeli doğal maddelerdir.

Noni özü içeren Kyani Nitro, vücudun Kyani Sunrise ve Kyani Sunset‘teki besinleri absorbe etme kabiliyetimiz açısından kritik olan Nitrik Oksit üretmesine yardımcı olur.

Kyani Sunrise, güne bir beslenme patlamasıyla başlamak için; Vahşi Alaska Yabanmersini ve diğer Süper Besinlerdeki eşsiz antioksidanları kullanır.

Kyani Sunset, Vahşi Alaska Somonu gibi balıklardan elde edilen Omega-3’leri ve Tocotrienol’den elde edilen E Vitaminini içerir.

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_btn title=”HEMEN SİPARİŞ VER!” shape=”round” color=”primary” size=”lg” align=”center” i_type=”typicons” i_icon_typicons=”typcn typcn-shopping-cart” button_block=”true” add_icon=”true” link=”url:http%3A%2F%2Fbit.ly%2FKyani-Saglik-Ucgeni|title:HEMEN%20S%C4%B0PAR%C4%B0%C5%9E%20VER!|target:%20_blank|”][vc_column_text][rating_form id=”1″][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Published On: 17 Mart 2018 / Categories: BLOG, Sağlık / Tags: , , , , , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.