Blog

Oradan, buradan gördüklerim, duyduklarım, beğendiklerim.
Sosyal Paylaşımlar Nasıl Tehlikeli Olabilir?

Sosyal Paylaşımlar Nasıl Tehlikeli Olabilir?

Hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya da paylaşım dikkatsizliği firmalarında başını belaya sokabiliyor. Gerçi birçok kez viral bir reklam kampanyası parçası olan bu paylaşımlar hem reklam hem de alay konusu oluyor. 

Amerika Futbol Ligi (NFL) serisini bir oyun haline getiren EA Sports’un yılbaşında oyunun 2017 versiyonunu hediye etmek amacıyla paylaştığı fotoğrafın minik bir detayını gözden kaçırmış olması bu olayın gündem yaratmasına neden oldu. Fotoğrafta bulunan gümüş ampülde iç çamaşırlı adamı gözden kaçırmışlar.

‘Madden 17 kazanmak için paylaşımı retweet’leyin ve kazanma şansınızı arttırın’ şeklinde bir mesaj paylaşan @EAMaddenNFL, hediyenin hemen arkasında bulunan çam ağacı üzerindeki ampulde iç çamaşırlı olarak görülüyor. 

Author:

Bir çok girişimde bulunarak çokça başarısız tecrübe yaşadı. Bu başarısızlıklarının gücüne güç kattığı görüşünde. 2003 yılında öğrencisi olduğu İstanbul Üniversitesi'nde hala bu görevi başarıyla sürdürmekte. Sosyal medya ve internetin gücüne olabildiğince inanıyor ve kullanıyor. Sitenin yazılımı, içerik editörlüğünü ve pazarlamasını yürütmekte.

Etiketler