[vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^6321|url^https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2017/10/Otomobil-Vergisi-Dünya-Şampiyonu-Türkiye-arkaplan.jpg|caption^null|alt^null|title^Otomobil Vergisi Dünya Şampiyonu Türkiye arkaplan|description^null” bg_image_repeat=”no-repeat” bg_override=”1″ css=”.vc_custom_1507305147199{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column width=”1/4″][vc_empty_space height=”570px”][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_empty_space height=”250px”][vc_column_text][okuma][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Dünya otomobil vergi şampiyonu olan Danimarka’yı yakalayan Türkiye dünya şampiyonu oldu. 

[/vc_column_text][vc_column_text]

Geçtiğimiz Kasım ayında en yüksek vergi oranı %206.8’e çıkmışken, Danimarka’da bu oran yüzde 212’ye kadar geriledi. Bu değişimle birlikte Danimarka, Türkiye’nin önünde gibi olsa da, teşvik oranlarıyla birlikte Türkiye’nin gerisinde kaldı.

[/vc_column_text][vc_column_text][ilgili id=”6203″][/vc_column_text][vc_column_text]

Türkiye ve tüm dünyadaki vergi oranları karşılaştırıldığında, Türkiye ve Danimarka’nın vergi şampiyonluğunu paylaştığı ortaya çıktı. Ülkemizde ve dünyada farklı sebeplere göre şekillenen vergiler, son 12 yıl içerisinde %86.3 artış gösterdi. 100.000 TL’lik sıfır aracın vergi ve diğer masraflarla beraber 290,000 TL’ye çıktığı görüldü.

Araç vergilerinde Türkiye haricinde en yüksek vergi oranına sahip diğer bir ülke ise Norveç. Fakat motor hacmi, karbondioksit gibi farklı kategoriler göz önüne alınarak sıralama yapıldığında, Türkiye’nin Norveç’in önüne geçtiği vurgulandı.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.