Kyani Ürün Bilimi: Spor

Kyani Plus Sağlık Üçgeni

İyi beslenmenin yanı sıra yeterli seviyede sıvı alımı da genel sağlığınızın korunması bakımından önemlidir. Ancak kendimizi ne kadar iyi hissettiğimizi belirleyen tek şey doğru beslenme ve sıvı tüketiminden ibaret değildir. Yeterli miktarda egzersiz yapmak da oldukça önemlidir.

Dayanıklılık gerektiren sporlar ve ağırlık egzersizleri yapabilir, dans veya jimnastik gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Yalnız, bu etkinlikleri aşırı miktarda yapmamanız da önem taşır. Ayrıca, profesyonel sporcuların, ek besin ihtiyaçlarını karşılamak için beslenmelerine özel olarak dikkat etmeleri gerekmektedir.

Fiziksel egzersizin, kardiyovasküler sistemimiz üzerindeki pozitif etkilerinin yanı sıra yeni kemik dokularının gelişimi bakımından iskelet sistemimiz üzerinde de iyi etkileri bulunur. Yaş ilerledikçe, yaklaşık 35-40 yaşlarından itibaren kemik yoğunluğu azalmaya başlar. Doğru fiziksel egzersiz ile kemik yoğunluğundaki kayıp engellenebilir. Örneğin tempolu koşu, yürüyüş ve ağırlık egzersizleri fiziksel egzersizin uygun formlarıdır. Egzersizin tetiklenmiş uyaran (triggered stimulus) özelliğinin yeterince güçlü olması gerekir. Bu bakımdan bisiklet ve yüzme egzersizlerinin kemikler üzerindeki pozitif etkisi daha düşüktür.

Kyani Plus Sağlık Üçgeni, yaptığınız egzersizin sonuçlarını en yüksek seviyeye taşıyan değerli besinler içerir, bu sebepten egzersiz yapmayı seven insanlar için oldukça uygun bir üründür.

Kyani Sunset ürününün içerdiği D vitamini, kandaki normal kalsiyum seviyesine katkıda bulunmasının yanı sıra, kas kramplarının önlenmesindeki pozitif etkisiyle de bilinir. Buna ek olarak kemik sağlığının korunmasına da katkıda bulunur. Kyani Sunrise’da bulunan C vitamini ise kemik ve kıkırdak yapısının normal işlevlerinin yerine getirilmesi için gereken normal kolajen oluşumuna yardımcı olur.

Tüm bunlara ilaveten Kyani ürünleri dayanıklılık gerektiren sporları yaparken de sizi destekler:

Kyani Sunrise B6 ve B12 vitaminlerinin yanı sıra, yorgunluğun giderilmesine katkıda bulunan folik asit de içerir. B6 vitamini protein ve glikojen metabolizmasının normal işlevine katkıda bulunur. Özellikle glikojen metabolizması hücrelerin enerji üretiminde büyük bir rol oynar. Protein metabolizması ise kas oluşumu için kritik tol oynar.

Kyani Plus Sağlık Üçgeni ürününü kas oluşumuna katkıda bulunması için temel besinlerle birleştirdik. Amino asitler en küçük protein bileşenleridir. Bunlar kas oluşumunda büyük bir rol oynarlar. Kyani Sunrise ürünü, amino asit sentezi ve hücre bölünmesi işlemlerinin normal seyrine katkıda bulunan folat maddesini içerir. Kyani Sunset ürününde bulunan D vitamini ise normal kas işlevine katkıda bulunur. Kyani Nitro Plus’ta bulunan çinko ise protein sentezine yardımcı olur.

Vücut geliştirenler için önemli bilgi: Pantotenik asit; steroid hormonları, D vitamini ve bazı nörotransmitterlerin normal sentezi ve metabolizmasına katkı sağlar. Yüksek performans gerektiren egzersizler yapan tüm sporcuların bildiği gibi bazı maddeler metabolize edildiğinde laktik asit ortaya çıkar. Bu noktada çinko, asit bazlı metabolizmanın işleyişine yardımcı olur.

Profesyonel sporcular için güzel bir haberimiz var: Kyani’nin tüm ürünleri Cologne List®’te (Doping maddeleri içermeyen ürünler listesi) yer alıyor. Bu sebeple doping riskinden kaçınmak isteyen tüm atletler, besin takviyesi ihtiyaçlarını Kyani ürünleriyle giderebilirler. Kyani’nin tüm ürünleri prohormon ile uyarıcılar bakımından test edilmiş ve test sonuçları negatiftir.

Kyani Sağlık Üçgeni

Kyani Sağlık Üçgeni (Kyani Sunrise - Kyani Sunset - Kyani Nitro FX & Kyani Nitro Plus)

Kyani Sunrise, Kyani Sunset ve Kyani Nitro FX / 56 ml dan oluşan Kyani Plus Sağlık Üçgeni vücudumuzun tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için üretilmiş bir takviye edici gıdadır.

Kyani Plus Sağlık Üçgeni

null

Kyani Sunrise, Kyani Sunset ve Kyani Nitro Plus / 56 ml dan oluşan Kyani Plus Sağlık Üçgeni vücudumuzun tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için üretilmiş bir takviye edici gıdadır.