Adnan3 dk okuma süresi 12171
[vc_empty_space height=”330px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%230c0c0c” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1510251627482{padding-right: 15px !important;}” el_class=”yesil”][vc_column_text] [/vc_column_text][vc_empty_space height=”250px”]
[vc_empty_space][vc_column_text]

Bu makale ile birlikte Kyani gıda takviyesi ürünleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı ve bu ürünlerin sağlıklı yaşam tarzına kavuşmanıza nasıl yardımcı olacağını aktarmayı amaçlıyoruz.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Suda çözünen vitaminler

Suda çözünen vitaminler, doğaları gereği yağda çözünen vitaminlerden tamamen zıt yapıdadır. Bu vitaminler suda çözünür ve yağda çözünen vitaminler gibi vücudumuzda kolaylıkla muhafaza edilmez. Dolayısıyla suda çözünen vitaminler, ihtiyacımız olduğunda vücudumuz tarafından kolaylıkla elde edilemez ve bu nedenle takviye edilmelidir.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Güne taze başlayabilmeniz için, Sunrise’ın geniş bir B Vitamini çeşitliliği ve C Vitamini var. Kyani Nitro ise gün içinde değişik zamanlarda alınıyor ve size ekstra takviyeler sunuyor.

Kyani Sunrise’da bulunan suda çözünen vitaminlerin bazı faydaları::

Tiyamin (Vitamin B1,  Kyani Nitro Plus’da da bulunur) – Sinir sisteminin normal fonksiyonuna ve kalbin normal fonksiyonuna katkı sağlar.

Riboflavin (Vitamin B2) – Normal alyuvarların korunmasına ve yorgunluğun azalmasına katkı sağlar.

Niyasin (Vitamin B3, Kyani Nitro Plus’da da bulunur) – Sinir sisteminin normal fonksiyonuna ve normal cildin korunmasına katkı sağlar.

Pantotenik Asit (Vitamin B5) – Steroid hormonlarının normal sentezine ve metabolizmasına, D Vitamini deposuna, sinir taşıyıcılarına ve normal mental performansın işleyişine katkı sağlar.

Piridoksin (Vitamin B6) – Normal homosistein metabolizmasına ve hormonal aktivitenin düzenlenmesine katkı sağlar.

Biyotin (Vitamin B7) -Normal psikolojik fonksiyona ve normal enerji salınımlı metabolizmaya katkı sağlar.

Folik Asit (Vitamin B9) – Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna ve normal amino asit sentezine katkı sağlar.

Kobalamin (Vitamin B12) – Yorgunluğun azalmasına katkı sağlar ve hücre bölünmesinde rolü vardır.

Askorbik Asit (Vitamin C) –  E Vitaminin azalmış formunun yeniden oluşmasına ve bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkı sağlar.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Mineraller

Bunlar, toprakta ve suda bulunan organik olmayan maddelerdir. Bitkiler ve hayvanlar tarafından depolanır, besinlerle bize geçerler.

Suda çözünen vitaminlere ek olarak Kyani Nitro Plus’da size gerekli takviyeleri sağlamak için Çinko ve Krom bulunur.

Çinko – Karbonhidrat metabolizmasına, protein sentezine ve kanda bulunan testosteron seviyesinin korunmasına katkı sağlar.

Krom – Makrobesin metabolizmasına ve kan şekeri seviyesinin korunmasına katkı sağlar.

[/vc_column_text][vc_empty_space]
[vc_column_text]
Kyani Sağlık Üçgeni

Kyani Sağlık Üçgeni

Kyani Sunrise, Kyani Sunset, ve Kyani Nitro FX‘in içinde bulunduğu ürünleri içeren özel pakettir.

[/vc_column_text]
[vc_empty_space height=”10px”][vc_column_text]

Demir

Makul miktarlarda demir, serbest radikal hasarına karşı savaşmaya yardım eden bir antioksidan görevi görür, ancak belirli bir miktarın üstünde tüketildiğinde, proksidan özellikleri benimseyebilir ve dokulara zarar verebilir. Dolayısıyla demir için “yeterli miktar” kavramı vardır. Demirin emilmesi, yaşla birlikte bir dereceye kadar azalmaktadır ve yaşlı insanlar demir bakımından daha az zengin gıda tüketmektedir. Bazıları için bu bir eksikliğe yol açabilir. Yeterli miktardan fazla demir almaktan kaçınmak için, doktorunuzun demir durumunuzun nerede olduğunu görmek için bir demir panelinizi kontrol etmesini isteyin. Yalnız, ihtiyaç durumunuzu bilmeden kesinlikle demir takviyesi almayın. Demir takviyeleri, mide bulantısı ve kabızlık da dahil olmak üzere tatsız yan etkileri yaşatabilmektedir. Ve vücudunuzdaki fazla demir atılamaz.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Sonuç Olarak

Mikrobesinlerin çoğu vücuda benzer katkılar sağlar. Çoğu zamanda birbirlerini tamamlarlar. Bizim tavsiyemiz bu bilgilerinde bize sunduğuyla, suda çözünen vitaminlerin gün boyu vücut tarafından emilimini sağlamak için Kyani Nitro almanız.

Kyani Nitro’nun diğer maddelerin emilimine nasıl fayda sağladığını bulacaksınız.

ProteinSunrise’da bulunan B6 Vitamini, normal protein ve glukojen sentezine katkı sağlar. Nitro Plus’da bulunan çinko ise normal protein sentezine katkı sağlar.

Vitamin ESunrise’da bulunan C Vitamini, E Vitaminin azalmış formunun düzelmesine katkı sağlar.

Makrobesinler – Sunrise’da bulunan Biyotin ve Nitro Plus’da bulunan , normal makrobesin metabolizmasına katkı sağlar. Nitro Plus’da bulunan çinko hem normal makrobesin metabolizmasına ve normal karbonhidrat metabolizmasına katkı sağlar.

Sonuç olarak Kyani, sağlıklı yaşam tarzınızı destekleyerek sizlere Sağlık Üçgeni vasıtasıyla makro ve mikrobesinler sunar!

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_column_text]

Kaynaklar:

https://www.healthline.com/nutrition/micronutrients

https://www.healthline.com/nutrition/water-soluble-vitamins

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/ALL/?uri=CELEX%3A32012R0432

[/vc_column_text][vc_empty_space]

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.