Kyani Sağlık Üçgeni Konsepti: Kardiyovasküler Sağlık

Kalbinizi koruyun!

Kyani Sağlık Üçgeni yalnızca ürün seti olmaktan çok bir konsepttir. Dr. Abbas Qutab sağlık üçgeni sıklıkla şu şekilde ifade ediyor: “Üç ürünün toplamı tek bir üründen çok daha önemlidir.“ Peki, bu ne anlama gelir? Bu haftaki bültenimizde kardiyovasküler sağlık örneği ile bu konuyu derinlemesine incelemek istiyoruz.

Hepimiz iyi çalışan bir kardiyovasküler sistemin ne derece önemli olduğunun farkındayız. Kardiyovasküler sağlık ifadesi kalp ve damar yolları ile alakalı tüm unsurları kapsar. Yani özetlemek gerekirse, iyi işleve sahip bir kalbin yanı sıra, arterler ve kanı taşıyan diğer kanallarda kan akışının da düzgün olmasıdır.
Üç ürünü birden kullanmak, sağlığımıza farklı açılardan fayda sağlar. Hem genel olarak hem de vücudumuzda doğal mekanizmaları kullanmak birçok ürün kullanıcısının deneyimlediği gibi olağanüstü sonuçlar almamızı sağlar. Üç ürünün toplamından oluşan Kyani Sağlık Üçgeni’ni kullanmak kardiyovasküler sistemimizin sağlığını korumaya ne bakımından yardımcı olur?

Kardiyovasküler sistemimizin merkezinde kalp bulunur. Kalp, dolaşım sisteminin temel öğesidir. Kalp atışı devam ettiği sürece kan vücudumuzda dolaşır. Kan, damarlarda dolaştıkça oksijen ve besinler hücrelere taşınır, aynı zamanda atık maddeler de toplanır. Dakikada 80 kere atan bir kalbin saatteki atım sayıs 4.800’dür. Bu da günde 115.200 kalp atımı demektir. Yılın sonunda ise kalbiniz 42.048.000 defa atmış olur. 80 yaşına kadar yaşadığınızı varsayarsak, ömrünüz boyunca kalbiniz 3,363,840,000 defa atmış olur. Bu da kalbinizin hiç dinlenmeden 3 milyardan fazla atım yapacağı anlamına gelir.

Omega 3 yağ asitlerinin sağlık üzerindeki olumlu etkisi iyi bilinmektedir. Uzun zincirli omega 3 yağ asitleri EPA (eikosapentaeonik asit) ve DHA’dır (dokosaheksaenoik asit). Kalbin normal işlevine katkı sağlayan bu maddelerin her ikisi de akşam alınması gereken Kyani Sunset’in içeriğinde yer almaktadır. Olumlu bir etkinin görülmesi için günde 250 mg EPA ve DHA alınması gerekmektedir. Kyani Sağlık Üçgeni ürününü kullandığımızda ise omega 3 yağ asitlerinin olumlu etkisine daha fazla destek olabiliriz. Kyani Nitro Plus, arttırılmış nitrik oksit üretimiyle sağladığı faydaya ek olarak içerdiği çinko ile yağ asitlerinin normal metabolizmasına da katkıda bulunur. Dolayısıyla, Sunset almadan önce Nitro Plus kullanıldığınızda ürün konseptinin sinerjik yaklaşımından da faydalanmış olursunuz.

Kalbinizin işlevini düzgün bir şekilde yerine getirmesi için, bazı temel besinlerin özelliklerinden de yararlanıyoruz. Kyani Sunrise’da bulunan riboflavin normal kırmızı kan hücrelerinin sürekliliğine katkı sağlar. Folik asit ile B6 ve B12 vitaminleri normal kırmızı kan hücresinin oluşumuna yardımcı olur. C vitamini ise kan damarlarının normal işlevi için gereken kolajen oluşumuna yardım eder.

Böylece, Kyani Sağlık Üçgeni’nde bulunan ürünler hem tek başlarına hem de sinerjik bir şekilde birbirini destekleyerek kardiyovasküler sağlığımızı katkıda bulunur.