Kyani “Piramit Satış Sistemi” Mesnetsiz İddia

Adnan2 dk okuma süresi 2615

Özellikle son zamanlarda, çeşitli yazılı basın ve sanal haber bültenlerinde, Kyani Türkiye hakkında gerçekleri yansıtmayan haberler yayınlandığını üzülerek görmekteyiz.

Kyani, 2005 yılından itibaren dünya üzerinde 60’tan fazla ülkede operasyonlarını sürdürmektedir. Kyani çalıştığı tüm ülkelerde ilgili resmi kurumlarından gerekli olan tüm lisans, ithalat vb. gibi izinlerini almıştır. Kyani’nin merkezi, saadet zinciri veya piramit sistem benzeri şirketlerin kanunlar ile ağır şekilde cezalandırıldığı Amerika’dadır.

Kyani, doğrudan satış sektöründe sadece ilgili mevzuata tam olarak uyumlu firmaların üyesi olabildiği Doğrudan Satış Birliği DSA’nın (www.dsa.org), aynı zamanda Avrupa’da ise Doğrudan Satış Birliği SELDIA’nın (www.seldia.eu) bir üyesidir. Kyani’nin isminin, Çiftlikbank, Coin gibi hukuk dışı bir takım saadet zinciri ve piramit düzen şirketlerin isimleriyle yanyana anılması, Kyani ile ilgili geçmişte yapılmış bir takım inceleme ve değerlendirmelerin siz değerli iş ortaklarımız ile paylaşılması zaruretini doğurmuştur.

2016 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) tarafından Kyani TURKEY’in faaliyetlerinin saadet zinciri veya piramit düzen gibi çalışıp çalışmadığına dair bir inceleme başlatıldı. Yine aynı yıl içinde, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kyani TURKEY’i incelemesi için bir bilirkişi görevlendirdi.

Bu bilirkişi tarafından yapılan araştırmalar tamamlandıktan sonra, 7 Nisan 2017’de hazırlanan raporda, Kyani TURKEY’in tüm faaliyetlerinin Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına %100 uygun olduğu, şirketin faaliyetlerinde şüphe uyandıracak herhangi bir noktaya rastlanmadığı net bir şekilde ifade edilmiştir.

Söz konusu bilirkişi raporu siz değerli iş ortaklarımız ile ekte paylaşılmıştır.

Ekteki raporda göreceğiniz üzere, İstanbul Anadolu Başsavcılığı tarafından atanmış Bağımsız Bilirkişi’nin yaptığı detaylı araştırmalar sonucunda, Kyani TURKEY’in gerçek bir ürün ticareti yaptığı ve tüm ticari faaliyetlerinin kanuna uygun olduğu tespit edilmiştir. (Raporu görüntülemek için burayı tıklayınız).

İçinde bulunduğumuz dönemde, maruz kaldığımız iddiaların gerçeklerle hiçbir alakası olmadığı ve durumun düzeltilmesi için Kyani TURKEY olarak, kanunen yapılması gereken tüm çalışmaları hassasiyet ile yürütmekte olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bilgilerinize sunar, tüm Kyani Ailesine başarılı bir ay dilerim.

Kemal Abacıoğlu
Genel Müdür

Katkı ve yorumlarınızı ekleyin