[vc_empty_space height=”570px”]
[vc_empty_space height=”250px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1493930371203{padding-right: 15px !important;}”][vc_empty_space height=”15px”][vc_empty_space height=”25px”]
[vc_empty_space][vc_column_text]

Kyani Şikayet kelimesini Google amcaya yazdığımda karşıma çıkan bir şikayet üzerine bu yazıyı yazmaya karar verdim. Şikayet aşağıdaki gibidir. 

“Kyani Türkiye Üye Olduğun Parayı İade Etmiyor.
Kızıma destek olmak amaçla 9 Mayıs’ta üye oldum kızımla birlikte 7 Haziran’da üyelik iptalimizi gerçekleştirdik giriş ücreti 1.895.00 TL aldılar 22 Haziran’da yapılan ödeme 1.300.00 TL üstelik hiçbir kazancım olmadı mail atıyorum tarafıma otomatik bir mail geliyor. Televizyon kanalları, sosyal medya, yabancı bloklar, çevrem, mahkeme. Param ödenmediği takdirde bütün kanallara duyuracağım asla peşini bırakmayacağım.”

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”12px”][vc_column_text]

Sanırım dünyanın hiçbir yerinde böyle bir durum söz konusu olamaz. Siz kendi aklınızca hile yapmaya çalışacaksınız, sonra da firmayı kötüleyici bir şikayet yazacaksınız. Önce bir durup düşünün bunu neden yaptım, sonra sağladığınız çıkarı düşünün ve biraz utanın. Bu kadar ağır neden konuştum çünkü; firma aşağıdaki yanıtı vermiş. 

“Distribütörlük hesabınız incelendiğinde ödemenizin sponsorunuz tarafından yapıldığı, kişinin bu kayıttan kazanç elde ettiği ve hemen akabinde de iptal talebinde bulunduğu görülmektedir. Ödeme planının distribütörler tarafından amaçları dışında kullanılması Kyani’nin tasvip ettiği bir yaklaşım değildir. Bu sebeple, kaydınızla elde edilen prim kazancı, iptal talebiniz neticesinde paket fiyatından düşülmüştür.”

 

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”12px”][vc_column_text]

İnsanlarımızın hak ve hukuk arama şekli değişti. Yasaların verdiği hakları sonuna kadar kullanın fakat suistimal etmeyin. Size, X bir kozmetik markette yaşanan bir olaydan bahsetmek istiyorum. Evinde eşine, çocuğuna kızan bir müşteri ağız dalaşına girdiği çalışana haksız yere çıkışırken bir de eline geçirdiği ojeyi yere fırlatarak, al şimdi git bunu temizle diye bağırıyor ve çekip gidiyor. Kendince haklı olan müşteri bir orada bir mala kasten zarar veriyor, iki yeri ojeye bulayarak oradaki çalışanların hakkına giriyor, üç o ojenin ücreti çalışanlardan kesiliyor. Yani hem maddi hem manevi zarar veren müşteri kendince akıllı bir iş yaptığını sanıyor. Böyle bir hakka kimsenin girmesinin anlamı, manası ve izahı yok.

Kısa ve öz olarak güya mağdur gibi görünen insanlar aslında kendi akıllarınca çok muhteşem bir plan kurguladıklarını sansalar da bu planlar yukarıdan bakışta rahatlıkla görülebiliyor. Siz siz olun kısa yoldan köşe dönme çabasına girmeyin. Boşu boşuna kürek çekmiş olursunuz.

[/vc_column_text][vc_empty_space]

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.