[vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^7680|url^https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2019/11/Kış-Yaklaşırken-Sağlıklı-Alışkanlıklar-Edinin.jpg|caption^null|alt^null|title^Kış Yaklaşırken Sağlıklı Alışkanlıklar Edinin|description^null” bg_image_repeat=”no-repeat” bg_override=”browser_size” css=”.vc_custom_1572620573936{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”330px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%230c0c0c” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1510251627482{padding-right: 15px !important;}” el_class=”yesil”][vc_column_text][yazar] [okuma] [gor][/vc_column_text][vc_empty_space height=”250px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Kasım ayındayız ve Sonbaharın sonlarındayız. Kış gelirken artık güneş daha geç doğuyor ve daha erken batıyor. Yapraklar kahverengi ve sarı, daha sık yağmur yağıyor, hava daha serin ve daha kalın giyinmemiz gerekiyor. Soğuklar, mevsimsel yorgunluklar ve kış yaklaşıyor. Size ve ailenize bu mevsimde sağlıklı kalabilmeniz için bazı ipuçlarımız var!

[/vc_column_text][vc_column_text]

1. Bağışıklık sisteminizi en güçlü duruma getirin! 
Hastalıkları uzak tutmak için tüm ailenizin bağışıklık sistemini güçlendirmek çok önemlidir. Pek çok antioksidan bulunduran gıdalar, bağışıklık sisteminize enfeksiyonlarla savaşabilmek için gereken gücü verir. Antioksidan oranı yüksek olan bazı harika gıdalar; siyah çikolata, ıspanak, lahana, brokoli, yaban mersini ve ahudududur. Ayrıca Kyani Sağlık Üçgenini düzenli almayı unutmayın!

Kyani Sunrise, Vahşi Alaska Yaban Mersinini de içeren yirmiden fazla gıdanın takviye gücünü biraraya getirmiş olup sağlıklı diyetinize harika bir takviyedir. İçeceklerle veya diğer meyve ve sebzelerle karıştırarak kendi sağlığınızı ve ailenizin sağlığını takviye edin. Ayrıca Kyani Sunset, içerdiği A ve D3 Vitaminleri ile bağışıklık sisteminize katkı sağlar. Son olarak, Kyani Nitro içerikleri, Kyani Sunrise ve Sunset içerisinde bulunan faydalı takviyeleri vücudunuzda emilimini sağlar.*

 

 

2. Hastalıkları önlemek için sağlıklı alışkanlıklar edinin

Mikropların her yerde olabileceğini unutmak kolaydır dolayısıyla sağlıklı alışkanlıklar edinmek çok önemlidir. Lavaboyu kullandıktan ve özellikle burnunuzu temizledikten sonra ellerinizi güzelce yıkayın. Yemekten önce de mutlaka en az yirmi saniye ellerinizi yıkayın.

Araştırmalar gösteriyor ki bir saat boyunca yüzümüze, ağzımıza, gözlerimize ve burnumuza 16 kez dokunuyoruz. Dolayısıyla sık sık ellerinizi yıkamak kritik bir önem taşıyor. Eğer lavaboya gidemiyorsanız, en az %60 alkol içeren el antiseptiği kullanın. Ayrıca hastalık riskini en aza indirgemek için gözlerinize ve ağzınıza mümkün olduğunca dokunmayın. Çocuklarınıza, bardaklarını ve malzemelerini başkaları ile paylaşmaktan kaçınmalarını söyleyin.

 

3. Uykunuzu alın
Yoğun programımızda, her akşam ihtiyacımız olan uykuyu almamız zor oluyor fakat uyku, sağlıklı bir bağışıklık sistemi için çok önemli. Her akşam en az 7 saat uyumaya gayret edin. Eğer akşamları yatma zamanını ayarlamakta zorlanıyorsanız sadece sabah uyanmak için değil akşam yatma zamanı için de bir alarm kurmalısınız! 

 

4. Yakın temastan kaçının
Hasta olan insanlara yaklaşmamaya çalışın. Eğer hasta olursanız insanlardan uzak durmaya gayret edin ve evde dinlenmeye çekilerek mikropların yayılmasını önleyin. İşteyken, yokluğunuzda yerinize bakabilecek birini hazırlayın ki gidemediğinizde stres yaşamayın. 

 

5. Egzersiz yapın! 
Egzersiz, vücudunuz için pek çok aşamada önemlidir. Araştırmalar gösteriyor ki istikrarlı egzersiz, bağışıklık sisteminize iyi gelir. 30 dakikalık bir yürüyüş bile sağlığınıza çok iyi gelecektir! Egzersiz ayrıca bağışıklık sisteminizi olumsuz etkileyecek stres hormonlarını da aşağıya çeker.  Dışarıda spor yaparken doğru giyinmeyi unutmayın!

Bu önerilerimize kulak verirseniz, soğuk mevsimlerde sağlıklı kalma  ihtimaliniz artacaktır! Kyani Sağlık Üçgeni stoğunuz tükeniyorsa alışveriş yapmayı unutmayın.

*Krom ve çinko, normal makro beslenme metabolizmanıza katkı sağlar.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]

Published On: 1 Kasım 2019 / Categories: BLOG / Tags: , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.