adnan_akyuz_hakkimda

1986 yılının İstanbul’unda bir mart ayında o zamanlar Göztepe SSK olarak bilinen Göztepe E.A. Hastanesinde gözlerini dünyaya açtı. İsmi önceden belli olmasına rağmen küçük yaşlardaki kuzeninin tutturması üzerine Adnan ismi koyuldu. 

Annesi ve babasının ilkokul mezunu olmasına rağmen çocuklarını okutma hevesi çevresinden farklı bir okul hayatı yaşamasına neden olmuştur. Başarılı bir öğrenci olan Akyüz daha iyi imkanlar olduğu düşünülerek Erenköy’de bir ortaokula kaydettirilmiş. Özellikle matematik ve fene olan ilgisi gözden kaçmamış bu derslerde oldukça başarılı olmuştur. Ödev mantığına karşı tutumu dolayısıyla angarya gibi genel resim, müzik ve beden eğitimi derslerinde pekte başarılı olamamıştır. Tamamen kendi kabuğunda yaşayan bir öğrenci olan Adnan 2003 yılında ilk defa girdiği ÖSS sınavında sessiz sedasız İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nü kazanmıştır. 

Kendi kabuğunda olmanın dezavantajını üniversite hayatında çokça yaşamış ve ilk defa sınıfta kalma başarısızlığını tatmıştır. Bu üzüntü ve ailenin ekonomik sıkıntıları dolayısıyla okuldan iyice soğumuş peş peşe sınıfta kalmalar ardından sınıf arkadaşlarından kopmuştur. 2003 yılında abisi vasıtasıyla tanıştığı Uyku Bozuklukları alanında teknisyen olarak çalışmaya başlamış ve okuldan iyice uzaklaşmıştır. 

E-ticaretin parladığı dönemde e-ticaret girişimi yapmak üzere alınmış bir fiyat teklifi üzerine 6 ay gibi bir sürede kodlamayı öğrenerek bir site oluşturdu. İnternet üzerinden uyku ve solunum hastalıkları tedavisinde kullanılan cihazların satışını yaparak büyük bir iveme yakalıdığı yolculuğu 2009 yılında BioMed Medikal’i kurarak şirketleşmiştir.  Kısa bir sürede şirketi 1.000.000 TL ciroya çıkartarak önemli bir başarı elde etmişlerdir. E-ticaret ve kodlamayı oldukça seven Adnan 2012 yılında kendi imkanları ve bilgisiyle oluşturduğu hediye satış sitesi olan sevgilineyolla.com’u hayata geçirmiş başarılı bir gidişatın ardından hala biteremediği okuluna geri dönme hevesi bu girişimin bir sene içinde kapanmasına neden olmuş maddi ve manevi zararların yanında büyük bir tecrübe sağlamıştır. 

2012 yılında okul hayatına geri dönen Adnan’ın eski öğrencilik hayatından eser kalmamıştı. Okula döndüğünde hiçte tahin etmediği bir şey başına geldi; hayatının aşkı ile tanıştı. Tarih 12.12.2012’iyi gösterirken şimdi evlilik yolunda olduğu  Öznur ile ilişkisi başladı. Okulunda büyük bir eksiklik gördüğü girişimcilik konusunda kulüp olmaması üzerine kolları sıvamış ve fakülte bünyesinde Öznur’unda büyük desteğiyle girişimcilik kulübünü kurdu. Devlet üniversitesinde bürokrasileri aşmak tabi ki kolay olmamıştı. Bir kaç faaliyette bulunduktan sonra 2014 yılında nihayet okulundan mezun oldu. Tüm odak noktasını okula çevirmiş olan Adnan’ı daha zorlu zamanlar bekliyordu.

En büyük isteği, arzusu bir yuva kurmak ve hayalleri arasında kalarak bir süre çeşitli denemelerde bulunarak günlük geçimini sağladı. Girişimci ruhu sayesinde başarılar yakalayacak bir çok proje hayata geçirdi. 2013 yılında şimdilerde aralarında büyük bir dostluk olan Gökhan Okumuş ile tanışmış olması gücüne güç katmasına neden olmuştur. 

Kendini değişime adamış Adnan Akyüz her alanda başarılı olmayı ve fayda sağlamayı amaç edinmiştir. Kendini;

E-ticaret

PHP kodlama

Uyku ve Solunum

Sosyal Medya

konularında başarılı gören Adnan bu meziyetlerini her alanda kullanmayı da ihmal etmemektedir. Tesadüflere inanmayan Adnan bu sayfayı okuyor olmanızın da bir tesadüf olmadığını düşünüyor. İnsanlara fayda sağlamayı amaç edinmiş Adnan dost kazanmanın önemini ve insanın insana her zaman lazım olduğu görüşünü bilmektedir.