Google’ın Çatı Şirketi Alphabet %20 Üzerinde Gelir Artışı Sağladı

1 dk okuma süresi

Google’ı da bünyesinde bulunduran Alphabet şirketi, 2016 yılının 3. çeyreğine göre %20 üzerinde(%24) gelir artışı olduğunu raporladı.

Zorlu bir dönem geçiren akıllı telefon sektörü, telefon firması olmayan ancak o işi de yapan dev şirket Google için 2017’nin 3. çeyreği oldukça karlı bir dönem oldu.

Wall Street analistlerinin öngörüsü olan 8,33’lük öngörüsünü geçmeyi başaran Alphabet, hisse senedi başına 9,57 dolarlık artış yakaladı. 2016 3. çeyreğinde 22,45 milyar dolar kar eden Alphabet, bu yılın üçüncü çeyreğinde 27,77 milyar dolarlık bir kar miktarına ulaştı.

Artan arama sayısı ve reklamlar geliri önemli ölçüde artıran bölüm oldu. Alphabet, Asya’dan geçen yıllara oranla yükselen miktarda daha çok kazanç sağladı. Firmanın finans şefi Ruth Porat, Google’ın, çekirdeğinde yapay zeka olan ürünlerin üretimine ağırlık verdiğini ifade etti. Bu alanda Google’ın öncü güç olduğunu ve olmaya devam edeceğini de vurgulamaktan çekinmedi.

Yeni iPhone X [685 Saatle Geleceğe Merhaba Deyin!]

İLGİLİ YAZI

Yeni iPhone X [685 Saatle Geleceğe Merhaba Deyin!]

Apple’ın merakla beklenen 10. yıla özel olarak tasarlanan ve büyük heyecan uyandıran üst düzey akıllı telefonu iPhone X tanıtıldı.

Firma, tüm bu gelir artışını tabiki bedavaya sağlamadı. Apple ve Samsung ile varsayılan arama motoru olarak kalmak üzere anlaşmalarını uzatmak için devasa miktarlarda para harcayan Google, görünüşe göre bu harcamalarının karşılığını aldı.

Published On: Ekim 27th, 2017 / Categories: BLOG / Tags: , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.