Facebook’ta Yeni Bir Dönem Başlıyor!

Facebook, kan bağışlamayı kolaylaştıracak yeni bir sistem hayata geçiriyor. İhtiyaç sahiplerini ve kan bağışçılarını daha etkili şekilde bir araya getiriyor.

Eğer bir kan ihtiyacı duymuşsak mutlaka bir sosyal mecrayı kullanmışızdır. Bunu bilen en büyük platformlardan biri olan Facebook yeni sistemini hizmete sokuyor. Facebook aslında kan bağışı için özel bir şey yapmıyor sadece sizi buna daha kolay olmasını sağlıyor.

Bağışçı ve ihtiyaç sahibini buluşturmak için yeni bir sistem deneyen Facebook, kan bağışı yapmak için uygun olan herkesi uygun yerlere/kişilere yönlendirecek. Üstelik bu kanal aracılığıyla ulaştığı yere kan bağışı yapan herkes, profilinde özel bir bağışçı etiketi taşıyacak. Bu etiketin bağışlamayı teşvik edebilecek etkili bir yöntem. Bu etikete sahip olduğunuz anda profilinizin yanı sıra haber kaynağında da bağışçı etiketi görülecek.

Ne zaman kullanabileceğiz?

1 Ekim tarihinde ilk önce Hindistan’da Facebook kullanıcıları, haber kaynaklarında Facebook üzerinden bağışçı olmalarını talep eden bir mesaj göremeye başlayacaklar.

Bir sonraki aşama, kan bankaları veya hastanelerin ya da hasta ve yakınlarının iletişim bilgileri Facebook aracılığıyla bağışçılara iletilecek. İnsanlar ihtiyaç duyulan kan türünü, bağış noktalarını yakından takip edebilecekler. İletişim WhatsApp ve Messenger uygulamaları üzerinden kurulacak. Takip eden süreçte Hindistan’dan sonra aşama aşama dünyanın farklı bölgelerinde kan bağışçılığı için Facebook kullanılmaya başlayacak. Ancak bunun için Hindistan’daki istatistiklerin ve sistemin verimli çalışmasının önemi büyük.

Published On: Eylül 28th, 2017 / Categories: BLOG, Sağlık / Tags: , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.