[vc_row css=”.vc_custom_1496354757517{background-image: url(https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2017/06/cpap-cihazi-alternatifi-airing-olabilir-mi.jpg?id=5542) !important;background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column width=”2/3″][vc_empty_space height=”250px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%230c0c0c” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1496355158011{padding-right: 15px !important;}”][vc_empty_space height=”25px”][vc_empty_space height=”15px”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_empty_space height=”570px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Son zamanlarda çokça hastalar tarafından heyecanla telefon geliyor, “Burna takılan küçük bir CPAP çıkmış. Siz de var mı?”. Cevabımız tabi ki hayır oluyor. Şunu belirtmeliyim ki böyle bir cihaz, alet şuan için dünya da yok. Airing size maskesiz bir tedavi sunmayı vadediyor.

Herhangi bir kablo, hortum ve bağlantı gerektirmediği belirtiliyor. Bunu nasıl sağlayacağı biraz bende başarılı olamayacağı düşüncesini sağlıyor. İnternette, sosyal mecralarda görselleri oldukça heyecan uyandıran bu konsept çalışma şuan için bir prototip ve geliştirilmesi için bağış toplamakta. Bunun yanında böyle bir cihazın uyku apnesinde ne kadar etkili olacağı tartışma konusudur. Airing üretilse bile etkin bir şekilde CPAP yerini tutabileceğini sanmıyorum kaldı ki daha yolun başında olan hatta başında olmayan bir alet daha bir çok onaydan geçmesi gerekiyor. Böyle bir cihaz olmasa bile uyku apneli hastalar için bu tarz çalışmaların olması oldukça sevindirici.

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_video link=”https://www.youtube.com/embed/M-UOTtUVigo”][/vc_column][/vc_row]
Published On: 2 Haziran 2017 / Categories: BLOG, Sağlık / Tags: , , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.