[vc_row css=”.vc_custom_1495385266401{background-image: url(https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2017/05/burun-aparatlari-horlamayi-keser-mi.jpg?id=5456) !important;background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”570px”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”250px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%230f0f0f” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1495385279715{padding-right: 15px !important;}”][vc_empty_space height=”15px”][vc_empty_space height=”25px”][vc_btn title=”Uyku Testi” color=”primary” link=”url:http%3A%2F%2Fuykutesti.cpapmerkezi.com|title:Uyku%20Testi|target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Bu soruya cevap vermek için öncelikle problem nereden kaynaklanıyor ona bakalım.
Horlama ve/veya uyku apnesi, yutak bölgesindeki küçük dil, yumuşak damak ve dilin sarkmasıyla havanın geçeceği yolu daraltması neticesinde oluşur. Horlama ve Uyku Apnesi‘ni ortadan kaldırmak için bu hava yolunun açık hale getirmesi gerekmektedir. Buradan yola çıkarsak burna takılan hiçbir aparatın bunu yapamayacağı bilindiği için ne Uyku Apnesi’ni ne de horlamayı kesmesi söz konusu değildir. Bu tarz ürünler burun kanatlarını açarak burundan hava girişini kolaylaştırır ve rahat nefes almanızı sağlar. Bu durum sizi daha öncekine göre daha iyi nefes aldığınız kanısına kaptırır, bu doğrudur da fakat bu rahatlık horlamayı yok edecek kadar etkili değildir.

Horlamanız varsa bu ciddi bir rahatsızlıktır. Hatta uykuda nefesiniz bile duruyor olabilir. Yukarıdaki Uyku Testi butonundan testi çözdüğünüzde eğer riskli çıkarsanız uzman bir hekime görünmeyi ihmal etmeyin. 

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]
Published On: 21 Mayıs 2017 / Categories: BLOG, Sağlık / Tags: , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.