[vc_row css=”.vc_custom_1505813930329{background-image: url(https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2017/09/bitki-kok-hucreleriyle-cildin-genc-kalmasi.png?id=5737) !important;background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”570px”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”250px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1493930371203{padding-right: 15px !important;}”][vc_empty_space height=”15px”][vc_empty_space height=”25px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Dr. Jennifer T. Haley, MD FAAD

Yaşlanmanın bazı yönleri kontrolümüz dışında olsa da, görünümünüzü etkileyen faktörlerin çoğunu yaşam tarzı tercihleriniz etkiler. Bu faktörler, güneşe ve çevre atıklarına maruz kalma, diyet, yorgunluk ve egzersiz eksikliği gibi unsurları içerir. Sağlıklı bir cildin yumuşak ve pürüzsüz görünmesinin sebebi, eski cilt hücreleri döküldüğünde yeni hücrelerin yüzeye çıkmasıdır. Bu hücresel rejenerasyonun kaynağı ise kök hücrelerimizdir. Gençken bol miktarda kök hücre sayesinde cildimiz kendini sürekli yenileyebilir fakat yaşlandıkça bu kök hücrelerden daha azına sahip oluruz ve cildimizin onarma kabiliyeti azalır. Hücrenin daha yavaş çalışması ve cildimizde her gün meydana gelen çevresel hasarların tamir edilememesi kuru, buruşuk ve sarkmış görünen bir cilde sebebiyet verir.

Neyse ki, bitki kök hücresi özütlerini büyüme faktörlerinden ve cildimizi doğal olarak yenilenmeye ve onarmaya teşvik eden diğer sinyal moleküllerinden faydalanabiliriz. Kök hücre ekstraktları, cildin kendi kök hücre sayısını, ömrünü ve fonksiyonunu artırarak cildi yenileme potansiyeline sahiptir.

Bitki kök hücresi ekstraktlarının en güçlü kaynaklarından biri 18. yüzyılda yetiştirilen, uzun ömürlü olması sebebiyle Uttwiler Spätlauber adı verilen İsviçre elmasıdır. Birçok çalışma, bu bitkilerden elde edilen kök hücre özütlerinin insan kök hücrelerinin çoğalmasını teşvik ettiğini ve onları zararlı UV ışınlarından koruduğunu göstermiştir. Bu kök hücre özütlerinin ayrıca, kullanımdan dört hafta sonra kırışıklık derinliğini % 15’e kadar düşürdüğü ortaya konmuştur

Sağlığımızı ve görünümümüzü optimize etmek için, vücudumuzu ve cildi hem içeriden hem de dışarıdan besleyerek ve en iyi cilt bakım ürünlerini kullanarak proaktif bir yaklaşım benimsemeliyiz. Kyani Fleuresse gibi bitki kök hücre özleri ile topikal ürünler kullanarak, diyet ve egzersiz gibi sağlıklı yaşam tarzı seçeneklerini tamamlayarak cildimiz için en iyi bakımı sağlar ve yaşlandıkça genç görünümümüzü koruyabiliriz.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.