1 Mart ile birlikte bahara adım attık. Güneş artık daha erken doğuyor ve kuşlar günü cıvıldayarak karşılıyorlar. Güneş tekrardan ısıtmaya başladı. Çoğumuz kışa göre kendimizi daha yorgun hissediyoruz. Siz de kendinizi yorgun hissediyorsanız panik yapmanıza gerek yok. Bu konuda yalnız değilsiniz, nüfusun %30 ila %50’si bahar yorgunluğunun etkisi altında.

Bahar yorgunluğunun sebebi henüz tamamen anlaşılamadı. Hormon dengesindeki düzensizlik rol oynuyor olabilir ancak büyük ihtimalle çok sayıda faktörün etkisi var.

Kış aylarında vücudumuz, metabolizmasını ve hormon dengesini düzenleyerek düşük sıcaklıklara ve azalan güneş ışığına uyum sağlar. Vücut sıcaklığı düştüğünde, kan basıncı yükselir. Bununla birlikte uyku hormonu melatonin üretimi artar. Baharda hava sıcaklığı ve güneş yükseldikçe tam tersi olur, vücut sıcaklığı artar, kan basıncı düşer ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan serotonin hormonu vücutta baskın hale gelir.

Bu hormonsal dengesizlikler çok çeşitli fiziki ve zihinsel tepkilere yol açar. Bazı uzmanlar, bahar yorgunluğunun uykudan kalktıktan sonraki sersemliğe ve hatta hayvanlardaki kış uykusunun daha hafif haline benzetiyorlar.
Kyani Sunrise içindeki B6 vitamini hormon dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.

Geçtiğimiz yıllarda bahar yorgunluğundan şikayetiniz olduysa, şimdi bu belirtileri ortadan kaldırmak veya en azından hafifletmek mümkün. Dışarıda yürüyüşler yapmanız dolaşımı harekete geçirmenin yanı sıra, güneş ışığına maruz kalmanızı sağlar. Bu da serotonin üretimini arttıracağı için bu geçiş dönemini azaltmış olursunuz.

Ayrıca, iyi beslenmek de bahar yorgunluğunu atlatmanıza yardım eder. Yeterli miktarda sıvı alımının yanı sıra doğru besinler almanız da bahara sıkı girmenizi sağlar.

Sabahları kullanmak üzere tasarlanan Kyani Sunrise’da bulunan Folat, niasin, pantotenik asit, riboflavin ve tabii ki B6, B12 ve C vitamini kombinasyonu yorgunluğunuzu azaltmaya katkıda bulunur.

Bahar yorgunluğu şikayetiniz başladığında her ne yapıyorsanız bir ara verip biraz temiz havaya çıkmak iyi gelecektir. Bu durumu çok ciddiye almaktan da kaçının.

Kyani Plus Sağlık Üçgeni içeriğindeki çinko, Folat, A, B6, B12, C ve D vitaminleri, normal psikolojik işlevlerin yerine getirilmesine yardım eder.

Şimdi mağazama giriş yaparak, bahara hazır ve sıkı başlamanızı sağlayacak besinleri edinebilirsiniz.

Published On: 5 Mart 2017 / Categories: BLOG, Sağlık / Tags: , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.