Blog

Oradan, buradan gördüklerim, duyduklarım, beğendiklerim.
Asgari Ücretteki Artış Yeni Yıla Girerken Büyük Sevince Neden Oldu(!)

Asgari Ücretteki Artış Yeni Yıla Girerken Büyük Sevince Neden Oldu(!)

Bir süredir ne kadar olacağı belli olmayan asgari ücret açıklandı. Yeni ücret net 1404 TL oldu. Yani 104 liralık bir artış yapıldı buda %8 zam anlamına geliyor. Yapılacak zam geçmiş yıllardan farklı olarak kademeli değil tek seferde yapılacak. 01 Ocak 2017 tarihinde uygulanacak zam tüm yıl boyunca geçerli olacak.

Peki 104 liralık artış ne anlama geliyor?
Aslına bakılırsa bir faturanızın ödenmesi anlamına gelse de gelirinizde çok büyük artış yaratmayacak. Asgari ücret artışının yarattığı sıkıntılar aslında durumları biraz daha zorlaştırdı. Geçen sene maaşlardaki %30 artış bir çok işveren tarafından ürettiği ürünlere yansıtarak telafi edilmeye çalışıldı. Her şey ister istemez pahalı hale geldi tabi bunun yanında dolardaki durdurulamayan artış ve dışa bağımlılıkta üzerine tuz biber ekti. Aslında yapılan zam çoktan cebinizden çıkmış bir tutar hatta daha fazlası çıkmış durumda.

Artık gitgide iş bulmak ve para kazanmak zorlaşıyor.

Siz bu artışın yeterli olduğunu ve bu paraya neler yapabileceginizi düşünüyorsunuz?

Peki neden daha fazlasını kazanmayı düşün muyorsunuz?

Nasıl mı?
Bana nasıl ulaşabileceğini biliyorsun.

Author:

Bir çok girişimde bulunarak çokça başarısız tecrübe yaşadı. Bu başarısızlıklarının gücüne güç kattığı görüşünde. 2003 yılında öğrencisi olduğu İstanbul Üniversitesi'nde hala bu görevi başarıyla sürdürmekte. Sosyal medya ve internetin gücüne olabildiğince inanıyor ve kullanıyor. Sitenin yazılımı, içerik editörlüğünü ve pazarlamasını yürütmekte.

Etiketler