[vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^5834|url^https://www.adnanakyuz.com/wp-content/uploads/2017/09/yeni-iphone-x-gelecege-merhaba-deyin.jpeg|caption^null|alt^null|title^yeni-iphone-x-gelecege-merhaba-deyin|description^null” bg_image_repeat=”no-repeat” bg_override=”1″ css=”.vc_custom_1506369059061{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}”][vc_column][vc_empty_space height=”262,00px”][vc_custom_heading source=”post_title” font_container=”tag:h2|text_align:center|color:%230c0c0c” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1506369523814{padding-right: 15px !important;}”][vc_empty_space height=”300px”][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1506367513527{background-color: #ffffff !important;}”][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

Apple’ın 10. yılına özel olarak tasarlanan iPhone X detaylıca incelenmiş. Bu muhteşem özellikleri sizin için bir araya getirdik.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Dünyanın en değerli markası olan Apple bunu iPhone serisine borçlu. 10. yılında bomba patlatmasını beklediğimiz Apple, iPhone X ile bize muhteşem/pahalı bir jest yaptı. Geleneklerin son bulduğunu cihaz gündemdeki yerini hala korumakta. Her yeni üründe Apple iOS sevdalıları ve Android sevdalılarını karşı karşıya getiren iPhone X, bazı özellikleriyle devşirme bir tasarım olduğunu gösteriyor.

iPhone X’in sahip olduğu özelliklerin bir listesi sizin için bir araya toplandı:

[/vc_column_text][vc_column_text][ilgili id=”5739″][/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Dizayn:” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23000000″ use_theme_fonts=”yes” css_animation=”fadeInLeft” el_class=”yesil”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

1. Cam: iPhone X’in ön ve arka yüzeylerindeki cam aslında aynı. Ekranı ise %50 daha güçlendirilmiş bir malzemeyle yapıldı. Daha az parmak izinin kalması ve daha canlı renklerin sağlanması için 7 katmanlı olarak tasarlandı.

[/vc_column_text][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

2. Paslanmaz çelik çerçeve: Bu malzemede Apple’ın kendi hazırladığı bir alaşım kullanılmış durumda. Yani çelik çerçeve, Apple’ın lisansına sahip.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”6034″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”fadeInLeft”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

3. Neredeyse çerçevesiz ekran:  iPhone X, TrueDepth adı verilen ve ön kamerayla çeşitli sensörlerin bulunduğu çentik haricinde uçtan uca ekrana sahip. 

4. Geleneksel Home tuşu kalktı. Apple, ekran kilidi düğmesini uzattı ve ona yan düğme adını verdi.

5. Yeni ivmeölçer geldi. (ARKit için)

6. Yeni jiroskop geldi. (ARKit için)

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Süper Retina HD Ekran:” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23000000″ use_theme_fonts=”yes” css_animation=”fadeInLeft” el_class=”yesil”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

7. 5.8-inç ekran: Şimdiye kadarki en büyük iPhone ekranı iPhone X’da bulunuyor. Elbette azalan çerçeveler sayesinde bu dev ekran tek elle kullanıma son derece uygun. 

8. OLED: iPhone X, geliştirilmiş renk doğruluğu, yüksek kontrast oranı ve gerçekçi siyah tonları yakalamak için geliştirilmiş OLED ekranlı ilk iPhone.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”6035″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”fadeInLeft”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

9. TrueTone: iPhone X, ekranın rengini ve yoğunluğunu, çevredeki ortamda bulunan ışık miktarı ve renk sıcaklığına göre ayarlıyor. Örneğin loş ışıklı bir odada duruyorsanız, ekran daha sıcak ve daha yeşil ağırlıklı oluyor. Bulutlu bir günde dışarıda iseniz, ekran daha serin tonlara sahip oluyor.

10. HDR: iPhone X, Dolby Vision ve HDR10’da filmler ve diziler izleyebiliyorsunuz.11. Tam 2436×1125 piksel: iPhone X en yüksek çözünürlüklü iPhone ekrana sahiptir. İnç başına 458 piksel. Bir uygulama simgesinin boyutu, ilk iPhone’un ekranındaki çözünürlük kadar.

12. 1.000.000:1 kontrast oranı geldi.

13. Tek dokunuşta açılan ekran duyarlılığı geldi.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Ön kamera:” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23000000″ use_theme_fonts=”yes” css_animation=”fadeInLeft” el_class=”yesil”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

14. TrueDepth: Ön kamera sistemi, kızılötesi, yakınlık sensörü, ortam ışığı algılayıcı, kulaklık hoparlörü, mikrofon, 7 megapixel kamera ve bir yüz tanıma projeksiyonu içeriyor. Tüm bu materyaller ekran üzerinde bulunan o çıkıntının içinde.

15. Face ID: Apple, iPhone X’da Touch ID’yi Face ID ile değiştirdi. Cihazın kilidini açmak veya Apple Pay için kimliğinizi doğrulamak için hızlıca telefona bakmanız yeterli. Güvenliği hala tartışma konusu.

16. Portre Modu ile Selfie: Portre Modu, TrueDepth sistemi vasıtasıyla iPhone X’un ön kamerasına geldi.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”6037″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”fadeInLeft”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

17. Animoji: Apple’ın iPhone kullanıcılarının yüz ifadelerine göre anlık olarak şekil alacak yeni nesil emojiler. TrueDepth içinde bulunan sensörler kullanılıyor.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Arka kamera:” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23000000″ use_theme_fonts=”yes” css_animation=”fadeInLeft” el_class=”yesil”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

18. Daha büyük ve daha hızlı 12 megapiksellik sensör.

19. Dikey hizalanmış çift lens

[/vc_column_text][vc_single_image image=”6038″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”fadeInLeft”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

20. Çift optik görüntü sabitleme: iPhone X, geniş açı ve telefoto lensleri için ayrı ayrı optik görüntü sabitleme özelliğine sahip.

21. 4 Renkli gerçekçi flaş: Düşük enstantane hızıyla kısa flaş darbesi düzgün görüntüler çekilmesini sağlıyor, + renkli olduğu için nesneler gerçek hayattaki renkleriyle fotoğrafa yansıyorlar. 

22. Geliştirilmiş görüntü sinyali işlemcisi: Fotoğrafları insanlara, harekete, ışığa ve diğer koşullara göre anlık olarak ayarlanması sağlanıyor. Görüntüler çekilmeden önce optimize ediliyorlar.

23. Apple’ın yeni video kodlayıcısı: Daha düşük dosya boyutları için HEVC sıkıştırma formatı, aynı zamanda daha yüksek çözünülürlük sağlıyor.

24. 60 FPS’de 4K video kaydı.

25. 240 FPS’de 1080p yavaş çekimli video kaydı.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”6039″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”fadeInLeft”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

26. Geliştirilmiş video sabitleme

27. Telefoto lens için öncekilere göre daha yüksek ƒ/2.4 diyafram: iPhone X’in telefoto objektifi, pozlamayı ve alan derinliğini etkileyen daha büyük bir ƒ/2.4 diyafram değerine sahip. iPhone 7 Plus’daki telefoto objektif ƒ/2.8 diyafram değerine sahipti.

28. Düşük ışıkta daha iyi zoom yapabilme.

29. Geliştirilmiş Portre Modu

30. Portre Aydınlatma: Apple, yüz özelliklerinin ışıkla nasıl etkileşime geçtiğini hesaplamak için gelişmiş algoritmalar kullandığını söylüyor. Ardından bu veriler, Doğal Işık, Stüdyo Işığı, Kontur Işık, Sahne Işıkları gibi efektleri oluşturmak için kullanılıyor.

31. Artırılmış gerçeklik kalibrasyonu

32. Daha derin pikseller

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Batarya:” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23000000″ use_theme_fonts=”yes” css_animation=”fadeInLeft” el_class=”yesil”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

33. Kablosuz şarj desteği: iPhone X, Qi standardına dayalı kablosuz şarjı destekliyor. AirPower adında harici bir kablosuz şarj istasyonu satışa çıkacak.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”6040″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”fadeInLeft”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

34. Hızlı şarj desteği: Apple’ın 29W, 61W veya 87W adaptörlerini kullanarak 30 dakika içinde yüzde 50’lik kapasiteye ulaşmak mümkün.

35. Daha uzun pil ömrü: iPhone 7’den iki saat daha uzun.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Performans:” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23000000″ use_theme_fonts=”yes” css_animation=”fadeInLeft” el_class=”yesil”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

 36. A11 Bionic: Bir önceki A10 çipinden yüzde 70 daha hızlı ve dört yüksek verimli çekirdeği var.

37. M11 yardımcı işlemci çipi

[/vc_column_text][vc_single_image image=”6041″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”fadeInLeft”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

38. Sinir motoru: Apple, A11 Bionic çipindeki sinir motorunun insanları, yerleri ve nesneleri tanıyan çift çekirdekli bir tasarım olduğunu söylüyor. Aynı anda gerçekleştirebileceği işlemlerin sayısı oldukça fazla.

39. Daha hızlı GPU: Apple, A11 Bionic çipinin bir parçası olan üç çekirdekli grafik işlemcisinin, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’daki A10 Fusion çipinden %30 daha hızlı olduğunu söylüyor.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Kablosuz Bağlantı:” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23000000″ use_theme_fonts=”yes” css_animation=”fadeInLeft” el_class=”yesil”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

40. NFC: Yenilenmiş algılama kapasitesine sahip etkileşim olanağı sağlıyor.

41. Bluetooth 5.0: Bluetooth 4.2 ile karşılaştırıldığında, iki kat hıza sahip kablosuz veri aktarımı sağlıyor.

42. Galileo uydusu: Galileo, Avrupa Küresel Uydu Sistemi dahil edilen yeni nesil GPs uydusu ve iPhone X ise desteklediği ilk akıllı telefon modeli.

43. QZSS uydusu: Quasi-Zenith Uydu Sistemi, Japonya ve diğer Asya ülkeleri için hizmet veren GPS uydusu eve en az Galileo kadar gelişmiş donanıma sahip.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”iPhone X’e özel iOS 11:” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23000000″ use_theme_fonts=”yes” css_animation=”fadeInLeft” el_class=”yesil”][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

44. Basitleştirilmiş durum çubuğu: Sol tarafta saat. Sağda Wi-Fi, hücresel veri ve pil ömrü göstergeleri yer alıyor.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”6042″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”fadeInLeft”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

45. Siri için uzatılan kilit tuşuna basılı tutmak gerekiyor.

46. Ekran görüntüsü almak için yan düğme ve ses yükseltme tuşuna aynı anda basılıyor.

47. Uygulamaları kapatmak için hızlıca kaydırma özelliği sonunda geldi.

48. Çoklu görev ekranı için hızlıca kaydırdığınız uygulamayı bırakmadan beklemelisiniz.

49. iPad’e benzer ızgara dizaynı.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”6043″ img_size=”full” alignment=”center” css_animation=”fadeInLeft”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

50. Selfie Scenes: Kullanıcılar 336,00 derecelik panoromik öz çekim yapabilecekler.

[/vc_column_text][vc_empty_space el_id=”sayfasonu”][vc_btn title=”2599 TL’sına iPhone X’e Nasıl Sahip Olunur?” color=”warning” size=”lg” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-apple” button_block=”true” add_icon=”true” link=”url:http%3A%2F%2Fbit.ly%2FYeni-iPhone-X|title:2599%20TL’s%C4%B1na%20iPhone%20X’e%20Nas%C4%B1l%20Sahip%20Olunur%3F||”][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”Sıradaki Haber:” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23000000″ use_theme_fonts=”yes” css_animation=”fadeInLeft” el_class=”kirmizi”][vc_empty_space][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″ css=”.vc_custom_1506419175029{background-color: #e8e8e8 !important;}”][vc_single_image image=”6057″ img_size=”full” onclick=”custom_link” css_animation=”fadeInLeft” link=”http://bit.ly/Yeni-iPhone-X”][vc_column_text css_animation=”fadeInLeft”]

Yeni iPhone X [685 Saatle Geleceğe Merhaba Deyin!]

Apple’ın merakla beklenen 10. yıla özel olarak tasarlanan ve büyük heyecan uyandıran üst düzey akıllı telefonu iPhone X tanıtıldı.

[/vc_column_text][vc_btn title=”OKU” color=”success” align=”right” i_icon_fontawesome=”fa fa-eye” css_animation=”fadeInLeft” add_icon=”true” link=”url:http%3A%2F%2Fbit.ly%2FYeni-iPhone-X|title:Oku||”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]
Published On: 26 Eylül 2017 / Categories: BLOG / Tags: , , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.