Yıllar boyunca bize mantığımızı kullanamayacağımız eğitimler aldırdılar. Formül budur kullan dediler ve biz mantıklı düşünmeyi bıraktık. Network de bir çok kişi mantık çerçevesinde hareket etmediği için sıkıntı yaşar ve ilerleyemez.

Maddeler halinde mantık ve farkındalık oluşturacak bilgiler aktaracağım!

1. İşin içinde bulunduğun süre boyunca Networktan daha iyi bir iş duydun mu veya daha iyi bir fırsatla gelen oldu mu? Hayırsa o zaman Dünya’nın en iyi işinde çalışıyorsun!

2. Bugüne kadar bildiğin tüm işleri düşün Network kadar adaletli çalışana kazandıran, çalışmayana ise 1 kuruşunu bile vermeyen bir iş yani; Sabahtan akşama kadar yatan öğretmen = sabahtan akşama kadar çalışan öğretmen 2000 TL maaş!

3. 5 yılda yüzlerce MİLYONER çıkaran bir iş yaptığının farkında mısın eğer evetse çevrene bunu anlatırken çekinmenin sebebi nedir ? Sunum sayın neden bu kadar az?

4. Çok basit sana sunum yapılmasaydı başlamayacaktın sunum almayıp para kazanamıyorum olmuyor demenin mantığı nedir?

5. Seni davet eden arkadaşının isim listesinde ki kaçıncı kişisin eğer senden önceki sunumda aldığı hayırda pes etseydi şu an sen yoktun unutma belkide istediğin bir sonraki sayfada çevirmeye devam et!

6. 50. Sunumun işe başlayacak deseydim 50. Sunumu ne zaman yapardın en kısa sürede ise günde 5 sunum alıp 10. Günde sunumları bitirmene engel olan düşünce nedir?

7. Davet edersen %50 evet, etmezsen %100 hayır mantığın sana ne yapmanı söylüyor?

8. Başlangıç kariyerinde olup tek görevinin Davet, Sunum, Takip, Satış olduğunu bilmene rağmen neden senden önde olan diğer kariyer basamaklarının görevlerini yapmaya çalışıyorsun onların düşünmesi gerekeni saatlerce düşünüyorsun!

9. Eğer bu işe 200.000 TL verseydin ya da bu iş için 16 sene okusaydın işe bakış açın, işe inancın, çaban nasıl olurdu.
Mesela klasik işlerde ayda 2.000 TL kazanmak için her sabah 8’de kalkıp akşam 17.00’a kadar patron emri altında yaz, kış, yağmur, çamur, hasta, yorgun, hamile çalışıyorsun ama 5 senede seni milyoner yapacak işte zorla çalışmanın nedeni 2.000 TL’sını yatırıp basitçe başlaman mı?

10. Herkesin 0’a 0 başladığını aynı eğitim aynı şirket ve ürün ile yükseldiğini bilmene rağmen neden sürekli başka bir nedenin üst kariyerleri başarılı yaptığını düşünüyorsun ya da sihirli bir değnek bekliyorsun?

11. ‘Çalışıyorum ama olmuyor’ cümlesinde ki çalışıyorum kelimesine tekrar bakmalısın. Çalışıyor muyuz?

12. 6 ayda dahi 2 tane kişi bulsan 5. senede 2000 kişilik takımın oluşuyor gelecek konusunda tereddütün mü var?

13. İşi bırakma mantığı nedir bırakınca para mı veriyorlar?

14. Problemin parçası oldukları için mi şu an liderlerin yükselmiş yoksa çözümün parçası oldukları için mi ? Sen neyin parçasısın!

15. Bir şeyler yoluna girince bir şeylere başlamayı düşünüyorsan garanti ederim başlamadan hiçbir şey yoluna girmeyecek!

Published On: 9 Şubat 2016 / Categories: BLOG / Tags: , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.