Blog

Oradan, buradan gördüklerim, duyduklarım, beğendiklerim.
Sürekli olarak yorgun mu hissediyorsunuz?

Sürekli olarak yorgun mu hissediyorsunuz?

Bugünkü yaşam biçimimiz çok ama çok titizlik gerektirir. Hepimiz başarılı, iyi düzenlenmiş ve yüksek enerjili olarak, performanslı bir hayat isteriz. Buna rağmen çok ama çok nadir bir şekilde günlük stresten uzaklaşabiliyoruz. İş hayatı, ailemiz ve günlük ev işlerimiz bazen enerji limitlerimizi zorlayabilir.

Bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli şey iyi bir gece uykusu ve bile bilinçli nefes egzersizleridir. Ama özellikle masa başı bir işe sahipseniz, düzenli nefes egzersizi eksikliği dinlenme performansınızı olumsuz yönde etkileyerek, dinlenme aralarından sonra işinize yorgun bir şekilde dönmenize neden olabilir.

Gün içerisindeki kısa uykular, yorgunluğunuzu gidermenize yardımcı olur. Ama 20 dakikadan fazla uykular, uyandıktan sonra tekrar işinize konsantre olmanızı zorlaştırır. Gün içerisinde yapacağınız kısa egzersizler metabolizma hızınızı düzenler ve duyularınızı açarak işinizde daha dikkatli olmanızı sağlar.

Ve tabii ki iyi bir beslenme, gün içerisinde zinde kalma ve enerji için çok önemlidir. Taze besinler bu konuda en zengin beslenme kaynağıdır. Pantotenik asit, B2 vitamini, Niacin, B6 ve B12 vitamini gibi desteklerin yanı sıra C Vitamini yorgunluk ve gün içerisindeki tükenmişliğin minimum düzeye indirilmesine yardımcı olur.

Kyäni Sağlık Üçgeni, Pantotenik asit, B2 vitamini, Niacin, B6 ve B12 gibi maddeleri içermesinin yanı sıra C Vitamini de içerir!

Author:

Bir çok girişimde bulunarak çokça başarısız tecrübe yaşadı. Bu başarısızlıklarının gücüne güç kattığı görüşünde. 2003 yılında öğrencisi olduğu İstanbul Üniversitesi'nde hala bu görevi başarıyla sürdürmekte. Sosyal medya ve internetin gücüne olabildiğince inanıyor ve kullanıyor. Sitenin yazılımı, içerik editörlüğünü ve pazarlamasını yürütmekte.

Etiketler