Parasızlığın İş Kurmanıza Engel Olmadığını Gösteren 5.5 Madde

İş kurmayı hayal edenler, bir de hayalini geçekleştirmiş olanlar var. İnternetin ilk yayıldığı yıllarda 50 € ile 1 Milyon $ dolar kazanan girişimciler bile var. Belki bu size ütopik gelse de bu gerçek bir girişim. Her zaman Girişimci=Para denklemi doğru mu? Paranız olmadan herhangi iş kuramayacağınız fikrine sahipseniz bu fikrinizi değiştirin. 🙂

Gördüklerimiz ve yaşananlar bize bunun doğru olduğunu söylüyor. Evet iş kurmak ciddi maliyet ve zaman gerektiriyor. Çoğu zaman harekete geçmeden hep paramız olmadığı ve/veya zamanımız olmadığı bahane ettiğimiz çok aşikar. Eğer gerçek anlamda bir fikre sahipseniz sermayenizin olmaması sizi işi kurmanızdan alıkoyuyorsa, sorun çok büyük.

Peki ne yapmamız gerekiyor?

Eğer hala paranız ve zamanınız olmadığını bahane edip harekete geçmeyecekseniz, aynı şekilde devam edin. Değişmek istiyorsanız bu yazımın size faydası olabilir.

1.İnternet ücretsiz imkanlar sunuyor

İnternette ücretsiz çok fazla fırsat var sizin ne yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor sadece. Bir web sitesine ihtiyacınız varsa, profesyonel olmasa da WordPress bunu kolayca karşılayabilirsiniz. Sosyal mecrada da herhangi bir ücret ödemeden satış yapabilir projenizi duyurabilirsiniz. 

2.Yeni kaynaklar yaratabilirsiniz

Sermayeniz eğer yeterli değilse ve şirketinizin bir bölümü veya çoğunluğu gözden çıkarabilirseniz; melek yatırımcılar tam size göre. İhtiyacınıza ve projenizin getirisine bakarak büyük bir sermaye yaratabilirsiniz. Sermaye oluşturmak için başka bir yöntemde kitle fonlamayı kullanabilirsiniz. Kickstarter bu konuda yardımcı olabilir. En geleneksel yönteme başvurmakta işinizi çözebilir; etrafınızdan projenize destek isteyin.  😎 

3.Vakit ayırın

Para, Para, Para. Her şey parayla dönüyor bu dünyada. İşinizin ilk günlerinde daha yeterli bir büyüme yakalayamamışken, vaktinizi pazarlama ve satış gibi organizasyonlara harcayabilirseniz burada oluşacak uzman ve eleman gideriniz ortadan kaldırabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken ve girişimcilerin en çok yaptığı hataya düşmemek. Tüm işleri siz yapamazsınız, bunu üstlenmeyin her yere yetişebilmeniz mümkün değil. Kafanızı farklı yönlere yorduğunuzda projenizin büyümesi imkansız hale gelir. 

4. Başlangıçtaki gelirleriniz önemli

İşinizden para kazanmaya başladınız, bu parayı kendi kişisel ihtiyacınıza harcamak yerine işinize yatırım yaparsanız daha verimli dönüşüm alırsınız. Bu yatırımı yaparken mutlaka dikkatli olun, sürdürülebilir bir bilançoya ihtiyacınız var.

5. Kredi Çekin

Bu ilk başta mantıklı gelmeyebilir. Eğer bir çıkıl noktanız yoksa projeyi başlatmamak veya hepten yakmak yerine kredi çekmek çok daha mantıklı olabilir. Yaptığınız işe ilk ayarda kredi çekmeniz zor olacağından kişisel olarak kredi çekebilirsin.  😉 

5.5 Uluslararası iş yapabileceğinizi Kyani'yi inceleyin

Tüm öneriler mantıklı gelmedi mi? Sadece 45 dakikanı ayır Kyani’yi incele. Öyle bir iş düşünün ki tüm pazarlama, stok, teslimat, faturalama maliyetlerini üstlensin hatta uluslararası ticaret yapabileceğiniz bir e-ticaret sitesi kursun, size sadece kendi işinizi kurmak kalsın. Bu kulağınıza hoş gelmiyor mu? Hadi ne duruyorsun, harekete geçmek durmaktan daha iyidir.

Published On: Eylül 29th, 2017 / Categories: BLOG / Tags: , , , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.