Diyetimizdeki besleyiciler, bize günlük yaşamın her alanında destek verip, vücudumuza gereken vitaminleri, mineralleri ve mikrobesinleri sağlayarak çevresel stres faktörlerinin verdiği zararların tamir edilmesini sağlar. Sağlık Üçgeni’ndeki besleyiciler de bize, kendimizi iyi hissedip iyi görünmemiz için vücudumuzun tüm sistemlerinin ihtiyaç duyduğu temel besinleri sağlar.

Günlük olarak ihtiyaç duyduğumuz mikrobesleyicilere ek olarak vücudumuz sadece enerji için değil vücudumuzdaki inşa edici bloklar için de makrobesinlere ihtiyaç duyar. Protein, vücudumuzun sağlıklı kemikler ve kaslara sahip olması için temel bir makrobesleyicidir.

PROTEİN VE SAĞLIKLI YAŞAM

Vücudumuzda en sık bulunan protein kolajendir ve vücuttaki proteinin %25’den %35’e kadarını karsılar. Genç yaşlarda, vücutlarımız yediğimiz protein ve aminoasitlerden kolajen üretip cildimizi sıkı tutar, kaslarımızı güçlü ve tendonlar ile bağlarımızı sağlıklı kılarak fiziksel aktivitelerimizi destekler. Ama yaşlandıkça vücudumuzun kolajen üretme oranı düşer. Metabolizmamız yavaşlar, cildimizde yaşlılık belirtileri görülür ve atletik performansımız düşmeye baslar. Beslenme seklimizi, sağlıklı kolajen proteini ile desteklemek yaslanırken genel sağlığımıza katkıda bulunabilir. Modern diyetler genelde zengin doğal kolajen kaynakları içermemektedir. Kyani’nin HL5 ve Fit20 ürünlerindeki hidrolize kolajen, biyoyararlılık için kırılmış ve vücudumuzun yeni dokular oluşturmasına katkı sağlayacak hale gelmiştir.

Kyani HL5 vücudumuzun üretemediği ve total vücut proteinimizin %30’u olan kolajen proteini içerir. Özellikle cildimizin güzelliği, eklem, kas ve tendonlarımızın elastikiyeti için, dışarıdan almamız gereken bir proteini, doğal ve sıvı olarak sunar.

Kyani Fit20 doğal kaynaklardan elde edilmiş 20 gram saf protein içerir. Formülünde bulunan Sitrulin damar sağlığı ve dolaşımda kilit madde olan Nitrik Oksit üretimine yardımcı olur. Atletler ve aktif yaşayan kişilere uzun süren enerji, hızlı dinlenme zamanı, yağ kütlesinin azalması ve kas gelişiminde yardımcı olur.