Kyäni Bilimsel Danışma Kurulu; sağlık ve refaha, tıp ve bilim alanındaki gelişmelere ulaşmak ve dünya çapında insanların daha fazla deneyim elde etmesinde yardım etmek için hayatlarını adamış prestijli doktorlar ve bilim adamlarından oluşmaktadır! Kyäni Bilimsel Danışma Kurulu, mevcut Kyäni ürünlerini mükemmelleştirmekte aktif bir rol oynamaktadır.

Bugün Kyäni Bilimsel Danışma Kurulu, Dr Abbas Qutab, Dr Barry Tan, Dr Thomas Burke ve Dr Claire Francomano’dan meydana gelmektedir.

Dr. Abbas Qutab, MBBS, DC, PhD, OMD,
Bilimsel Danışma Kurulu Başkanıdır

Dr. Abbas Qutab, Kyäni Bilimsel Kurulu başkanıdır. Dr. Abbas Qutab, Boston’da ve Worcester, Massachusetts’de bulunan Elan Vital Tıp Merkezlerinin kurucusudur. Bu klinikler, 1989’da ilk açıldıklarından beri, tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavileri arayan dünya üzerindeki binlerce insanın seçimi haline gelmişlerdir.

 

Dr. Qutab’ın tıp, Doğu tıbbı ve kiropraktik diplomaları vardır ve Ayurvedik tıpta doktora derecesine sahiptir. Alternatif tıbbı destekleyen çalışmaları için Dünya Sağlık Örgütü Charted Üniversitesi’nden kendisine Fahri Bilim Doktoru ünvanı verilen ABD’deki çok az hekimden biridir. Dr. Qutab sık sık seyahat eder ve o ABD ve Avrupa’daki binlerce doktoru, alternatif tıbbı kendi uygulamalarına nasıl entegre edecekleri konusunda eğitmiştir. Konuşmaları Dünya Sağlık Örgütü Kongrelerinde ve Dana-Farber Kanser Enstitüsü, Massachusetts General Hospital ve UMASS Memorial Hospital gibi çok sayıda hastane konferanslarında Tamamlayıcı Tıp üzerinedir.

 

Dr. Qutab ayrıca nitrik asit ve onun vücuttaki etkilerinin tümünü yoğun olarak araştırdı. Birçok dile tercüme edilen Nitric Oxide-The Molecule of Life adlı kitabın yazarıdır. Bu kitap, bu muhteşem molekülün insan sağlığı üzerindeki pozitif etkisi ve tüm gücü ile birlikte heyecan verici ayrıntılarını gözler önüne sermektedir. Dr. Qutab ayrıca ayurvedik tıp üzerine birkaç kitabın da ortak yazarıdır, buna ek olarak doğal tıpta kurul sertifikalıdır. Tamamlayıcı tıbbın ilerlemesinde çeşitli liderlik ödülleri aldı. Dr. Qutab Washington, D.C.deki Congressional Health Care Reforms Komitesinin danışma kurulundadır. 2003 yılında, Ulusal Sağlık ve Sağlık Reformları Komitesinin Ulusal Halk Sağlığı Kongresindeki aktif rolünden dolayı ABD Kongresi tarafından verilen “Yılın Doktoru” ödülünü aldı.

 

American River Nutrition, Inc. Başkanı Doktor Barrie Tan

Dr Barrie Tan, Yeni Zelanda Otago Üniversitesi Analitik Biyokimya alanında doktora derecesini aldı ve Alabama Auburn Üniversitesi’nde doktora sonrası çalışmalarına ve araştırmalarına devam etti. 40’tan fazla arşiv dergi ve teknik evrak yazan Dr Barrie Tan, Massachusetts Amherst Üniversitesi, Kimya ve Gıda Bilimleri Bölümünde Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. 1998’de American River Nutrition, Inc. kurdu.

 

Dr. Tan, Tocotrienollerin farklı bir besin sınıfı olarak sınıflandırılmasını sağlayan öncü araştırmacılardan biridir. Onun araştırmaları, tocotrienollerin, Tocopheroller olarak bilinen daha yaygın olarak tanınan adıyla E vitamini bileşikleri ile nasıl ilişki kurduğu üzerine odaklanmıştı. Onun bulguları Tocotrienollerin aslında Tocopherollerden 50 kat fazla antioksidan kapasitesine sahip olduğunu göstermiştir. Bu keşif Dr. Tan’ın büyük bitkisel besin değerine sahip ve antioksidan bakımından zengin diyet takviyelerinin kapsamında Tocotrienol maddeleri geliştirmesine neden oldu. Dr. Tan, bitkisel besinler, özellikle de Tocotrienoller ve onların kalp-damar hastalığı, diyabet, ateroskleroz, kanser, miyopati, sarkopeni ve kolesterol üzerine etkileri konusundaki araştırmalarına devam etmektedir.

Dr. Tom Burke

Dr. Thomas Joseph Burke, Houston Üniversitesinden doktorasını almasının ardından Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde dört yıl doktora sonrası araştırma bursu aldı. Daha sonra Fizyoloji Anabilim Dalı ve Tıp Bölümü eğitimi veren Colorado Tıp Fakültesi Üniversitesi bünyesine katıldı.

 

Dr. Burke, Mayo Clinic ve Yale Üniversitesi gibi çeşitli üniversitelerde misafir bilim adamı olarak görev yapmıştır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası tıbbi ve bilimsel konferanslarda ders vermek için davet edilmiş ve Ulusal Sağlık Enstitüsü gibi birçok prestijli organizasyonda önemli mali hibelere layık görülmüştür. Dr. Burke ayrıca literatür incelemesinden geçmiş 92 makale ve 16 kitap bölümü, yorum ve giriş yazısı yazmıştır.

 

1990ların başında Dr. Burke nitrik oksidi araştırmaya başladı. Daha sonra biyoloji bilimiyle ilgili şirketler için sözleşme araştırmaları yapan bir araştırma şirketi geliştirdi. Noni bitkisinin vücuttaki nitrik oksit üretimini artırdığını ilk bulan onun şirketi idi. Nitrik oksit üzerine bir uzman olarak, Dr. Burke konuyla ilgili bir çok makale yayınladı ve dünya çapında konferanslar verdi. Nitrik oksidi doğal olarak artıran ürünlerin potansiyel sağlık avantajlarını çok iyi anlıyordu. Dr. Burke Kyani Bilimsel Danışma Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

Dr. Burke’nin Nitrik Asit konulu yayınları:

 

Yu L, Gengaro PE, Niederberger M, Burke TJ, Schrier RW: Nitric oxide: a mediator in rat tubular hypoxia/reoxygenation injury. PNAS 91:1691-1695, 1994.

 

Atanasova I, Burke TJ, McMurtry IF, Schrier RW: Nitric oxide synthase inhibition and acute renal ischemia: Effect on systemic hemodynamics and mortality. Renal Failure 17:389-403, 1995.

 

Voelkel NF, Lobel K, Westcott JY, Burke TJ: Nitric oxide related vasoconstriction in lungs perfused with red cell lysate. FASEB J 9:379-386, 1995.

Dr. Clair Francomano

Dr. Clair Francomano Yale Koleji ve Johns Hopkins Tıp Üniversitesi mezunudur. Johns Hopkins’te İç Hastalıkları eğitimi aldı ve orada tam zamanlı öğretim üyesi olarak 11 yıl geçirdi. 1994’te Ulusal Sağlık Enstitüsünde Ulusal İnsan Genomu Araştırma Enstitüsünün ilk Klinik Direktörü olmak için John Hopkins’ten ayrıldı.

 

2005 yılında, Dr. Francomano İnsan Genetiği Harvey Enstitüsünde Genetik hastalarını gördüğü yerde, Greater Baltimore Medical Center’da Yetişkin Genetiği Direktörü oldu. O ayrıca yetişkin hastaların bakımında genetikten yararlanmak için Dahiliye sakinleri ile çalışmaktadır. Dr. Francomano bağ dokusunun kalıtsal bozuklukları alanındaki katkılarından dolayı uluslararası çapta tanınmaktadır. Literatürde 110’dan fazla makale ve 33 kitap bölümü ve yorum yazdı.

 

Genetikteki ve bağ dokusu kalıtsal bozukluklarındaki uzmanlığına ek olarak, Dr. Francomano sağlığı optimize etmekte kullanılan besin takviyeleri ve enerji tıbbı uygulamalarını da içeren bütünleştirici tıpta büyük bir etkiye sahiptir. Kyani, Dr. Francomano’yu Kyani Bilimsel Danışma Kurulunda ağırlamaktan gurur duymaktadır.