Adnan5 dk okuma süresi

Her çok katlı pazarlamada (MLM) olduğu gibi Kyani’yle para kazanmaya başlamadan önce de aşılacak engeller ve yapılması gereken satışlar vardır. Ancak diğer MLM’lerin aksine Kyani, mevcut en iyi ödeme planına sahip olmaktan gurur duyar. Bu beyanı test etmek için bolca araştırma ve inceleme yürüttük. Size uygun olup olmadığına karar verebilmek ve Kyani ödeme planının tam olarak nasıl işlediğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Plana Genel Bakış

MLM’de para kazanma yönteminin kısa ve öz açıklaması şu şekildedir:

 1. Ürün Satın
 2. Başkalarının Ürün Satmasını Sağlayın

Kyani’nin temel formülü de böyledir. Ancak düzenli satış yapan ve başkalarını satışa başlatanlara bazı “bonuslar” vardır. Maaş artışı, takım bonusları ve hatta otomobil ödeme programı sunan farklı seviyelere ulaşabilirsiniz.

Kyani Seviyeleri

Kyani’de satış yapmaya başladığınızda Qualified Distribütör olarak işe başlarsınız. Sonrasında işletmenizi büyütmeye devam ettikçe seviyeniz de şu şekilde yükselir:

 • Garnet
 • Jade
 • Pearl
 • Sapphire
 • Ruby
 • Emerald
 • Diamond
 • Blue Diamond
 • Green Diamond
 • Purple Diamond
 • Red Diamond
 • Double Red Diamond
 • Black Diamond
 • Double Black Diamond

CV ve QV

Farklı ürünlerin hem parasal anlamda hem de bonuslar açısından farklı değerleri vardır. MLM’e katılırsanız CV ve QV bilmeniz gereken iki terimdir. CV komisyon kazanılabilir hacim anlamındadır. Kazanabileceğiniz bonusların hesaplanmasında kullanılır. QV ise yeterlilik hacmi anlamına gelir. Distribütör sayılmak için dahi düzenli olarak QV kazanmanız gerekir. Ayda en az 100QV’niz olmalıdır. Ancak ne kadar çok QV kazanırsanız seviyeniz o derecede yükselir ve daha fazla para kazanırsınız. CV kazandıkça ise daha fazla bonus alırsınız. Distribütör olarak giriş yaptığınızda her Kyani ürününde CV ve QV değerini gösteren bir etiket görebilirsiniz.

Satılan Ürünlerden Elde Edilen Kâr

Distribütör olarak ürünleri toptan satış fiyatı üzerinden alırsınız. Böylece müşteriye normal fiyatından bir ürün sattığınızda, kâr size kalır. Kyani’nin en çok satan ürünü, Triangle of Health’i (1 aylık) örnek olarak kullanalım. Normal bir müşteri 450 TL ödeyecektir. Distribütörler içinse bir aylık Triangle of Health 399 TL’dir. Müşterilerinizden biri ürünü alacak olursa bu durumda siz 51 TL kâr etmiş olursunuz.

Ürünlerden Elde Edilen QV

The Triangle of Health ürününü örnek olarak kullanmaya devam ederek müşteriye bir adet sattığınızı varsayalım. Ürünün QV değerini de alırsınız. Bu örnekte 50 TL kâr eder ve 50 QV kazanırsınız.

Ürünlerden Elde Edilen CV

Ürünlerden ayrıca CV kazanabilirsiniz. Müşterileriniz sizden ürün aldığında CV’nin %60’ını alırsınız. Dolayısıyla bir müşteriniz 25 CV’lik bir sipariş verdiğinde size kalan kârın üstüne 40,5 TL daha kâr eklenir.

Ekip Kurma Kârı

Sizinle birlikte Kyani ürünleri satmaları için başkalarını üye yaptıkça ekibiniz büyümeye ve gelişmeye başlar. Dahil ettiğiniz her kişi kendi ilişkilerini geliştirmeye ve kendi ekibini yetiştirmeye başlar. Bunlara “hat” denir. Her bir hat geliştikçe kayda değer bir alt sıra oluşmaya başlayacaktır. Alt sıranızda satılan ürünler üzerinden kâr elde eder ve siz takımınızı, onlar ise kendi takımlarını büyüttükçe ödüller kazanırsınız.

Her ay, aylık 100 QV’ye ulaşacak kadar ürün sattığınızı farz edelim. Diğer bir deyişle 2 adet 1 aylık Triangle of Health ürününden sattınız. Ve diyelim ki ekibinizde aylık 100 QV değerinde satış yapan toplamda 10 kişi bulunuyor. Tek başına bu sizi 1 seviye yukarı, Garnet’a taşımaya yeter.

Kyani Sağlık Üçgeni

Kyani Sağlık Üçgeni

Kyani Sunrise, Kyani Sunset, ve Kyani Nitro FX‘in içinde bulunduğu ürünleri içeren özel pakettir.

Kazanabileceğiniz Bonuslar

Kyani’de kazanabileceğiniz birçok bonus vardır. Hatta o kadar çok ki hepsinin birlikte nasıl işlediğini anlamak için takım olarak çalışmamız gerekti ve o zaman bile kafa karıştırıcıydı! Ürünlerden elde ettiğiniz kâra ek olarak aşağıdaki bonuslar sunulmaktadır:

Kişisel Müşteri Satış Bonusları

Perakende Kar Bonusu

Kayıtlı bir müşteriye her ürün sattığınızda, toptan fiyat ve satış fiyatı arasındaki farkı kazanırsınız. Toptan fiyatınız ve Tavsiye Edilen Müşteriniz veya Perakande Müşterinizin ödediği arasındaki fark ise Perakende Kar Bonusunuzdur. Bu bonus size haftalık bonuslarınızla birlikte ödenecektir. Kişisel müşterilerinizden biri her ürün satın aldığında bu bonus kazanılır. Bonusu kazanmak için, bonus hesaplanırken minimum Distribütör’ün Ödeme Seviyesine (minimum 1QV) sahip olmanız gerekecektir.

Örnek: Bir müşterinin ₺378 değerindeki ürünler için bir sipariş —Distribütör’e sadece ₺324 mal olacak bir sipariş— verdiğini varsayın. O zaman Distribütör Perakande Kar Bonusu olarak ₺378 – ₺324 = ₺54 kazanacaktır.

Müşteri Bonusu

Her ay, müşterilerinizden 750, 2.500 ve 5.000 QV elde ettiğinizde, bonus kazanırsınız. Müşteri bonusunu, ay bazında, yalnızca bir defa alabilirsiniz.

Müşteri Hacmi Müşteri Bonusu
750 QV 300 TL
2500 QV 1.500 TL
5000 QV 3.600 TL

Distribütör Bonusları

TEAM Bonus (Takım Bonusu)

Alt sıranızdan biri her yeni bir Kyani ortağı bulduğunda, Takım Bonusu elde etmeye uygun olabilirsiniz. Takım Bonusu Sponsor Ağacı kullanarak hesaplanır. Yeni Kyani ortağı tarafından satın alınan ürünlerden kaynaklanan ticaret, sizin kariyer seviyeniz ve sizin ve yeni Kyani ortağı arasındaki Distribütörler’in seviyesi göz önüne alınarak ödenir.

Takım Bonusu ödemelerini hesaplamak için SV (Özel Hacim) kullanır. Her yeni başlayan Kyani ortağının aldığı ilk ürünler bir SV değeri oluşturur. Seviyenize bağlı olarak, bonus olarak SV’den yüzde alırsınız.

Doğru Başlangıç Bonusu

Başlangıç yapmanızı kolaylaştırmak için Kyäni size 3 farklı ödemeden oluşan Doğru Başlangıç
Bonusu’nu Sunar. Birinci ödeme için kayıt olduktan sonraki ilk 31 gün içerisinde Jade veya üzeri kariyer seviyesine ulaşmanız gerekir (Kayıt olduğunuz gün 0 olarak sayılacaktır).

İkinci ödemeyi alabilmeniz için, ilk ödemeyi aldığınız takvim ayı içerisinde, Paid-as Rank’inizin Yeterlikli Distribütör veya üzeri seviyede olması ve yine ilk ödemenizi aldığınız tam takvim ayında Paid-as Rank seviyenizin Jade veya üzeri kariyerinde olması gerekmektedir.

Üçüncü ödeme ise; ikinci ödemeyi elde ettikten sonraki tam takvim ayında, Pearl kariyer seviyesine ulaşılarak kazanılır. Bu ödemeleri, kariyer sıralamasını belirtildiği gibi art arda yaparsanız elde edebilirsiniz. Ödemeler aşağıdaki tabloya göre yapılacaktır

KYANİ PAYGATE HAVUZ Bonusları (GRUP YÖNE TİM BONUSLARI)

Kyäni PayGate Havuzları, Yerleştirme Ağacınızda aylık olarak gerçekleştirilen CV’ye göre hesaplanır. Kyäni PayGate Havuzları Yerleştirme Ağacı’nın dibinden başlayarak ve kazanılan komisyonun ödendiği hak kazanan PayGate Havuzlarından para kazanmayı hak etmiş olan Distribütör’e ulaşana kadar yukarıya doğru akan hacimi biriktirerek toplam geliri hesaplar. Bu işlem tüm PayGate Havuzlarında tekrarlanır. Cirolarınız arttıkça, Yerleştirme Ağacınızdaki ciro dağılımına bağlı olarak yeni PayGate havuzlarına hak kazanabilirsiniz. Hak kazandığınız her ek PayGate Havuzları sizin için ek gelir ödemesi yaratır. Paygate ödemelerinde, kişisel müşteri CV’si kendi başına bir ayak olarak hesaplanır.

Örnek: Bir İş Ortağı’nın, İş Ortaklarından oluşan 2 ayağı ve kişisel müşterileri olduğunu farz edelim, bu durumda ödemeler için kişisel müşteriler üçüncü bir ayak gibi hesaba katılacaktır. Kendi İş Ortağı hesabınızdan gelen kişisel CV’niz PayGate hak edişlerinize ve kazanımlarınıza dahil edilmeyecektir.

Check Match (Adam Yetİştİrme Ödülü) Bonusları

En heyecan verici bonuslardan biri de Adam Yetiştirme Ödülüdür. 9 nesil derine kadar Sponsor Ağacı’nızın alt sırasındaki Distribütörlerinizin, her PayGate Havuzu ödemesinden yüzde kazanabilirsiniz. Nesil, SAPPHIRE’e eşit veya SAPPHIRE’den büyük bir sonraki Distribütör’e kadar olan ve onu da içeren SAPPHIRE’e eşit veya SAPPHIRE’den büyük Ödeme Seviye’sine sahip Distribütör olarak tanımlanır. Ödeme Seviyenize dayanarak, alt sıranızın PayGate Havuzu ödemelerinden yüzde kazanırsınız. Aşağıdaki tablo nesillerin ve yüzdelerin dökümünü ayrıntılarıyla göstermektedir .

Nihai Sonuç

Kyani, araştırdığımız diğer MLM’lere kıyasla kesinlikle daha çok bonus seçeneği sunuyor. Bu seçeneklerin kâr marjı, ürünleri bakımından diğer MLM’lerle karşılaştırılabilir düzeydedir. Sunduğu bütün bonusları da dahil ettiğinizde Kyani’nin en kazançlı ödeme planına sahip olduğu söylenebilir. Ancak birçok kimse bonusların tamamına erişememiştir. Bununla birlikte, fikrimizce, Kyani ödeme planı bu MLM’e katılmak isteyip istemeyeceğinizi belirleyen faktör olmamalıdır. Belirleyici faktör ürünlerine ve satış yeteneğinize olan inancınıza odaklanmalıdır.

Published On: Nisan 28th, 2021 / Categories: BLOG /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.