[vc_row][vc_column][ultimate_exp_section title=”devamını” new_title=”daha az”][vc_column_text]I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.[/vc_column_text][/ultimate_exp_section][vc_tta_accordion style=”outline” active_section=”1″][vc_tta_section title=”Section” tab_id=”1545204084804-fae980ac-e5ae”][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Section 2″ tab_id=”1545203558025-3f79020a-2646″][vc_column_text]

CPAP, Sürekli Pozitif Havayolu Basıncı anlamına gelen bir kısaltmadır. Genellikle Uyku Apnesi’ni tedavi etmek için kullanılan bir makineye atıfta bulunur.

Uyku Apnesi, bir kişinin hava yolunun uyku sırasında rahatladığı ve ağız veya boğaz kaslarının hava yolunu tıkayabildiği bir durumdur. Blokajlar “apne” olarak adlandırılır ve nefes almayı kesebilir, kan basıncını yükseltebilir ve horlamaya neden olabilirler.

CPAP tedavisi nedir? Bir CPAP makinesi veya Uyku Apnesi makinesi, uyku sırasında havayı hava yoluna zorlar. Bu, kişinin gece boyunca iyi kan oksijen düzeylerini nefes almasına ve sürdürmesine yardımcı olur.

CPAP makinesi nedir?
Yaygın olarak “C-PAP” olarak adlandırılırken, birçok farklı Uyku Apnesi makinesi vardır. Bunlar arasında CPAP, APAP ve BiPAP / BiLevel makineleri bulunur.

Bir CPAP makinesi bir set hava basıncını üfler, oysa bir APAP makinesi nefesteki basıncı nefesle otomatik olarak ayarlar. BiPAP veya BiLevel cihazı, inhalasyon ve ekshalasyon sırasında iki farklı basınç üretir.

Uyku Apnesi varsa, C-PAP, APAP, BiLevel veya BiPAP makineleri kullanmak genel sağlık ve yaşam kalitesinde büyük bir fark yaratabilir.

Uyku Apnesi makinesini kullanmanın birçok yararı vardır. İlk olarak, apnelerin yol açtığı horlamayı azaltabilir. PAP terapisi, hava geçişlerinizi açık tutmaya yönelik bir hava akımı üfleyerek bunların önlenmesine yardımcı olabilir.

Birçok kişi bir PAP cihazı kullanarak enerjiyi artırmaya yardımcı olabilir ve gündüz yorgunluğunu önlemeye yardımcı olabilir. PAP tedavisine uyum, kan basıncını düşürür ve birçok olumlu kalp sağlığı yararına sahiptir.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]