2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi(MTV) Karmaşası [Ne Olacak Merak Konusu]

%40 artışıyla bir anda gündeme oturan MTV konusunda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimsek’ten yeni bir açıklama geldi. Kafalardaki karışıklık devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı’nın yapmış olduğu açıklamalarla araba sahiplerinin kafası allak bullak olmuştu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sabah saatlerinde yapmış olduğu MTV söylemleriyle araç sahiplerinin kafasını tekrar karıştırdı.

28 Milyarlık Paket [Yeni MTV]

İLGİLİ YAZI

28 Milyarlık Paket [Yeni MTV]

Türkiye'nin en büyük ekonomik lokomotifi olan otomotiv sektörü vergi artışlarından en çok etkilenen sektör oldu. 2017 başarında matraha bağlı ÖTV hesaplamasına geçilmesiyle önemli miktarda vergi artışı olmuştu. 2016 son çeyreğinde hareketlenme yaşayan otomotiv sektörü 2017 ilk aylarından itibaren önemli bir darbe yemişti. Bu darbenin matraha bağlı ÖTV den vazgeçilerek rahatlama yaşamayı umuyordu.

Başbakan Yardımcısı MTV zammı için, ”Yanlış anlaşıldı, %40 MTV zammı 2018’de alınacak arabalar için geçerli” açıklamasında bulundu. Daha sonrasında ise kanunu yanlış hatırladığını belirtip, Meclis’teki kanunun bütün araçları kapsadığını ifade etti.

Bu bilmece çözülene kadar kafamızın da karışmışken MTV ödeme zamanı gelecek ve biz yeni ücretleri çoktan ödemiş olacağız.  🙄 

Published On: Ekim 2nd, 2017 / Categories: BLOG, Genel / Tags: , , , , /

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Spam yok! Gizlilik Politikamız hakkında buradan bilgi edinin.